Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Cayenne Coupé se ukáže již tento měsíc. Kdy odstartují prodeje?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 9. 3. 2019 • 19:05
41
9
Zobrazit náhledy (41)
Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne suv porsche novemodely Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne Porsche Cayenne
Stuttgartská automobilka se připravuje na vstup do segmentu SUV-kupé. Konkurent BMW či Mercedesu přijede už za pár dní.

Stavba stylovější verze Porsche Cayenne už nějaký čas není tajemstvím, vždyť auto už se několikrát objevilo na špionážních snímcích a vlastně není tak těžké odhadnout, jak bude vypadat. Premiéra SUV-kupé (zatím bez oficiálního názvu) je plánována v horizontu několika příštích dní a víme také to, kdy na evropských trzích odstartují prodeje.

V jednom z rozhovorů to potvrdil generální ředitel britského Porsche Marcus Eckermann, jenž dále uvedl, že první Cayenny Coupé zamíří k zákazníkům na podzim letošního roku. Stuttgartská značka tak přiveze na trh konkurenta BMW X6 či Mercedesu-Benz GLE Coupé.

Oficiálních informací zatím není příliš, ale zdá se, že od přídě po B sloupky jde o shodné auto s klasickým Cayennem. Nejvýraznější změnu lze očekávat na zádi, která se nyní bude více svažovat a auto celkově svými tvary připomínat kupé. Lze předpokládat, že daní za styl bude již tradičně menší objem zavazadelníku a možná i skromnější prostor ve druhé řadě.

Jen minimální, ale spíše žádné změny očekáváme v interiéru. Pracoviště nejnovějšího Cayennu je ostatně výstavní skříní, jak jsme se mohli přesvědčit v našem testu, tudíž není žádný důvod pro změnu. Na druhou stranu je tu šance, že designéři Porsche budou chtít obě verze svého SUV odlišit i uvnitř.

Zcela shodná by měla zůstat také technika. Musíme si ale počkat na to, se kterými pohonnými jednotkami dorazí Cayenne Coupé v první vlně. Obdobně jako u Cayennu totiž předpokládáme, že motory budou nabíhat postupně.

Naše jízdní dojmy s novým Cayennem si můžete připomenout níže přiloženým videem, které jsme pro vás před časem připravili.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
Avatar - white label
9. 3. 2019 23:37
Re: Absurdní
Přesně proto vymírají auta s jedním párem dveří (např. hh) a vznikají nesmysly typu 4/5 dveřové "kupé".
V běžném provozu sice v devíti osobních vozech z deseti sedí pouze řidič, ale dva páry dveří nutně potřebují všichni.
Avatar - white label
9. 3. 2019 23:30
Re: Absurdní
V pohodě, napadlo mě to, bohužel už to docela dlouho neplatí, samotná vzpomínaná X6, už je tu celých 11 let.
P.S. Doufám, že aspoň plánovaná Panamera coupé dostane jen jeden pár dveří.
9. 3. 2019 22:34
Re: Absurdní
Ano souhlas. Jsem ze staré školy. Mám to tak zážité.
9. 3. 2019 22:25
Re: Absurdní
Moje chyba. Když slyším slovo coupe vnímám to jako 3 dveřové auto. Beru zpět.
9. 3. 2019 21:59
Re: Absurdní
Kupé NEZNAMENÁ třídvéřák...