Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Taycan kompletně odhaluje interiér. Připravte se na záplavu displejů

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 23. 8. 2019 • 19:39
30
13
Zobrazit náhledy (30)
Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan Porsche Taycan

Porsche odhaluje kabinu svého prvního sériového elektromobilu. Snoubí tradiční prvky Porsche s obrovskými dotykovými obrazovkami.

Elektromobil Porsche Taycan už vyhlížíme opravdu dlouho a co nevidět se konečně dočkáme premiéry. Automobilka ji naplánovala na frankfurtský autosalon, ještě předtím nás ale vábí na interiér vozu. Nejprve jedním snímkem detailu, teď už kabinu odhalila kompletně.

Celkovou koncepcí interiéru elektrický Taycan nikterak nevybočuje z řad ostatních porsche, v některých ohledech se ale přeci jen liší. Například počtem dotykových obrazovek. Ty v autě nalezneme celkem čtyři, včetně 16,8“ zakřivené obrazovky přístrojového štítu. Plně digitální řešení budíků aplikuje stuttgartská značka vůbec poprvé.

Uprostřed přístrojové desky nalezneme druhý 10,9“ displej, na kterém obsloužíte standardní funkce – navigaci, hudbu či připojení k internetu. Unikátem je stejně velká příplatková obrazovka naproti spolujezdci. Přísedící nemůže nastavovat jízdní funkce, ale uvidí třeba navigaci a listovat může také v hudební nabídce.

Poslední displej najdeme pod prostředními výdechy topení, má 8,4“ a jako jediný umí haptickou zpětnou vazbu, což už známe z velkých modelů Audi. Nechybí ani dotyková ploška pro ovládání horní obrazovky, to abyste si své pracoviště hned nezapatlali.

Taycan se multimédiím a konektivitě věnuje opravdu hodně. Nabízí kupříkladu bezdrátové aktualizace, předplatné služby Apple Music na šest měsíců s integrací Apple CarPlay. Android Auto k dispozici není. Sympatickým detailem v tomto digitálním pracovišti je zachování analogových hodin nahoře na přístrojové desce.

Horká novinka Porsche bude kompletně odhalena na frankfurtském autosalonu, který startuje prvním novinářským dnem 10. srpna.

Související články

Témata
23. 8. 2019 23:06
Zlý čierny sen
1. Celočierny - nenávidím, keď je v aute tma jak v riti
2. Tesný - všade niečo je - ostali len diery na nohy pred sedadlami, všetko ostatné je niečím zapratané
3. Plno displejov, samý odlesk
4. Dotykáče - zachvíľu to bude upatlané
5. Prístrojový štít chaotický a neprehľadný
Ďakujem, neprosím.
Avatar - Martin911Turbo
23. 8. 2019 21:00
Re: displej pred spolujazdcom
Jakej vtip, nebavím se zde o GTX nebo RTX grafice :*)
Avatar - Martin911Turbo
23. 8. 2019 17:10
Re: displej pred spolujazdcom
Nebude to tolik žrát, jede to na Nvidia Tegra a BB QNX
23. 8. 2019 14:17
Re: Divím se diskutujícím,
Ale bude sranda s tím jezdit
Avatar - wakantanka
23. 8. 2019 13:39
Re: displej pred spolujazdcom
Nerozumiem celkom tomuto displayovému trendu. Teda u obyč áut chápem, že ten display bude lacnejší jak v kapličke prístrojov, tak v strede. Ale prečo pchajú displaye do elektromobilov? Veď ten display má tiež nejakú spotrebu elektriny, počítač s grafickou kartou čo generuje na ňom zobrazovaný obraz detto. ICE si tú elektrinu vyrobí, EV to len zvýši spotrebu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku