Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Poslechněte si elektrický Volkswagen ID.3. Zvukový projev ladil slavný skladatel

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 14. 12. 2019 • 16:32
80
16
Zobrazit náhledy (80)
Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3

Prvním želízkem automobilky Volkswagen v moderní elektrické éře se už brzy stane model ID.3. Ještě před prvním svezením se můžeme seznámit s jeho „zvukovým designem“.

Právě tak automobilka nazvala akustický projev elektromobilu ID.3, který představuje v několikasekundové nahrávce. Volkswagen představil zvuk vozu v berlínském komplexu DRIVE.Volkswagen Group Forum a říká, že je natolik specifický, aby se stal novým poznávacím znamením elektromobilů VW.

Volkswagen pojmenoval systém AVAS (Acoustic Vehicle Alerting Systems) a nenasazuje ho jen tak z dlouhé chvíle. Od července 2019 musí být všechny nově registrované elektromobily vybavené systémem, jenž produkuje uměle vytvářený zvuk. Důvod? Samozřejmě bezpečnost. Sami jsme se při testování plug-in hybridu či elektromobilu už nesčetněkrát přesvědčili, že o vás kolemjdoucí vůbec nevědí, i když třeba vůbec nemají sluchátka.

Zvuk je přítomen rovněž uvnitř vozu a to v různých intenzitách do rychlosti až 30 km/h. Mění se v závislosti na rychlosti a poloze plynového pedálu. Po překročení této rychlostní hranice už není výstražná akustika potřeba, protože se do popředí dostává hluk od podvozku a aerodynamický svist.

Že si na takovém detailu dávají Němci hodně záležet, nedokazuje jen samotné haló kolem představení systému, ale i samotný vznik. Na pomoc si totiž Němci přizvali skladatele a hudebního producenta jménem Leslie Mándoki. „Zvukový projev elektromobilu určuje jeho identitu. Zvuk by měl být suverénní a sympatický. Může být i futuristický, především však musí přesvědčit svou jedinečností,“ vysvětluje Dr. Frank Welsch, člen představenstva VW.

Tak co, jak vám zní?

video

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - CICERO
Re: Právě
| 15. 12. 2019
seš borec ! založ si korporát jak Bapič HATE 2019 HATEFERT
Avatar - CICERO
Re: zni to jako ze starych filmu kde si prestavovali budoucn
| 15. 12. 2019
ne je to trapný... zní to jako vlaček,tramvaj,trolejbus,RC model... prostě takove emočně ploché...

neřikam že je to špatný, ale ztohodle nevyteču NIKDY

ASI BYKUPEC TESLA MAD TRUCK - zakupíno pro vyzkusenie zkratov--- :-! hén hén zní to jako: fén... :-! možná i jako depilátor podpaždí - co já vím, tam se roky neholím... (25) :-[]
Avatar - CICERO
Re: Ten zvuk
| 15. 12. 2019
VW-OLFSBURSKE_KOMINY
Avatar - CICERO
Re: Zbytečný článek...
| 15. 12. 2019
ZVUK STALE STEJNE TICHO
JAK V RUZI JERICHO
TRAMVAJ K TRAMVAJI SEDA
SOCIALISTA SOCIALISTU HLEDA

….

TREBA ZITRA BUDE KONEC SVETA

DNES JEDNO GASOLINE SUV MILA TETA
Re: Koľko EV a plug-in hybridov ste už testovali?
| 15. 12. 2019
teoreticky mohli testovať aj 1ks EV a 1ks plug-in hybrid a zažiť s nimi “nesčetněkrát” spomínanú situáciu

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku