Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Přední světové automobilky omezují výrobu kvůli nedostatku čipů, problém se týká i Škodovky

ČTK ČTK 11. 1. 2021 • 23:32
36
21
Zobrazit náhledy (36)
Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV Výroba Škoda Superb iV

Některé přední světové automobilky tento měsíc omezí výrobu kvůli nedostatku čipů. Tento krok dnes oznámily například japonské společnosti Toyota Motor a Nissan Motor či americká firma Ford Motor.

Toyota například uvedla, že omezí výrobu dodávkových vozů Tundra ve své továrně v americkém státě Texas. Neupřesnila však, jak velkého počtu aut se toto omezení dotkne.

Přední výrobci čipů pro automobily, například společnost NXP Semiconductor, upozorňují, že produkce automobilů z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 oživila rychleji, než se předpokládalo, takže mají potíže uspokojit poptávku.

Dodavatelé čipů navíc registrují vysokou poptávku i ze strany výrobců elektroniky, například notebooků, jejichž prodej podporuje rozmach práce z domova. Situaci v čipovém sektoru komplikuje rovněž rozhodnutí Spojených států umístit největšího čínského výrobce čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) na černou listinu, píše Reuters.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto ve čtvrtek na dotaz ČTK uvedla, že se potýká s nedostatkem čipů, který by mohl vést až k přerušení či omezení výroby některých modelů. Potvrdila tak informaci týdeníku Škodovácký odborář, podle kterého nedostatek čipů způsobila pandemie i růst poptávky.

"Kvůli výpadku dodávek polovodičů v dodavatelském řetězci celého koncernu Volkswagen bude i společnost Škoda Auto v nadcházejících měsících čelit nedostatku tohoto komponentu," řekla ČTK mluvčí Škoda Auto Martina Gillichová. Podle ní tak nelze vyloučit změny v produkčních objemech.

Související články

Témata
13. 1. 2021 23:09
Re: No jo,
Taky se automobilový průmysl v Číně vzpamatoval rychleji než se čekalo. A bude to jako s bateriemi nebo displeji do mobilů - prvně nasytí svůj trh a pak teprve zahraničí. Což je logické - na kompletním výrobku s vyšší přidanou hodnotou vydělají víc než na prodeji komponent.
Avatar - Barrichello
11. 1. 2021 21:42
Re: Že Západní civilizace
Něco k tomu skoro blackoutu, který odvrátili na poslední chvíli bys tam náhodou neměl? :-) :-) :-)
Avatar - Blue Sun
11. 1. 2021 18:21
Re: Bez Číny už nejde nic
CJ-1000A a CJ-2000 říkají, že zase lžeš.
Avatar - Roman Horký
11. 1. 2021 16:52
Re: Že Západní civilizace
S podílem těsně pod 0,01 % se v zemské kůře nachází dusík, baryum, bor, vanad, lithium, nikl, stroncium, chrom, zirkonium, měď a fluor. V intervalu mezi 0,01 až 0,001 % se v zemské kůře nalézá beryllium, jod, cín, kobalt, thorium, uran, zinek, olovo, molybden, yttrium, argon, wolfram, tantal, cesium, bismut, kadmium, cer, lanthan, hafnium a rtuť.

A proto je to taky jeden z nejrozšířenějších prvků na Zemi. Hlavo.
11. 1. 2021 15:48
Re: Že Západní civilizace
Samozřejmě že je rozdíl spálit ropu a nebo mít např. měď ve vodiči a Barrichello tohle ví, protože mu to tu opakovaně psalo x lidí, ale napíše to v příští diskuzi znova.

Proč to tu píše stále dokola si lze jen domýšlet.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud