Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Premiéra Defenderu se blíží, do Frankfurtu zřejmě přijede až z Kazachstánu

Ondřej Mára Ondřej Mára 8. 9. 2019
32
2
Zobrazit náhledy (32)
Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender Land Rover Defender

Nový Defender již absolvoval řadu náročných testů, ani jeho výstavní premiéra však nebude procházka růžovým sadem.

Prototypy nového Land Roveru Defender již absolvovaly řadu náročných testů. Musely se vypořádat s extrémními teplotami od - 40 °C až po + 50 °C, náročným terénem keňské rezervace Borana, pouštními dunami v Dubaji a šplhali se do výšky až 3.000 metrů nad mořem. Pokud byste ale čekali, že pár dnů před premiérou už automobilka pouze dolaďuje katalogy, jste na omylu.

Náročné testování Defenderu pokračuje i nyní, kdy nový Defender zdolává zhruba 6.400 kilometrů dlouhou trasu z Kazachstánu do Německa. V komentáři pod nově zveřejněným videem se totiž Land rover pochlubil, že Defender svěřil do rukou profesionálního horolezce Kentona Coola, který ho otestoval v kazašském národním parku Charyn Canyon.

V krátkém videu pak můžeme vidět, jak horolezec Cool zdolává příkré svahy kaňony, zakresluje do mapy velice jednoduchou trasu a vydává se na cestu středoasijskou pustinou. A věřte, že tenhle roadtrip rozhodně nebude procházkou růžovým sadem.

360p720p

Pokud si necháme v mapách vyhledat nejrychlejší trasu mezi národním parkem Chyryn Canyon a Frankfurtem, získáme trasu dlouhou okolo 6400 kilometrů, k jejímuž zdolání by bylo zapotřebí 75 hodin řízení. Samozřejmě bez přestávek.

V případě Defenderu je ale téměř jisté, že Cool nepojede jen po hlavních trasách, ale občas to vezme i nějakou tou nezmapovanou zkratkou. Land Rover se totiž chlubí, že nový Defender by měl být i navzdory samonosné karoserii jeho nejschopnějším a nejodolnějším offroadem. Dovézt ho na mezinárodní prezentaci až z Kazachstánu tak bude rozhodně zajímavým způsobem, jak to dokázat.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - CICERO
No.. tak Ať dojede...
| 8. 9. 2019
skvostný produkt... pláty co jsem v městské Karose šlapal na schodech, tady to je na kapotě, ulet… :-! ...asi aby to vypadalo drsnějí? OFFROAD no tak multilink stačí i na kazachstan? Asi už tam nejsou tak špatné silnice, jak by si nekteří tady přáli... :D Defender? :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku