Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej elektromobilů letos vystoupí na rekord, zvýší se jejich tržní podíl

ČTK ČTK 26. 9. 2022 • 21:16
55
13
Zobrazit náhledy (55)
IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY IONITY Nabíjecí stanice ČEZ Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Nabíjecí stanice Hlavně v Rakousku je po cestě spousta nabíječek, včetně vysokovýkonných. Na této chorvatské MOL Plugee stálo rychlé nabití paušálně 74,90 kuny. V Česku stojí již 200 nabíjecích stanic ABB V Česku stojí již 200 nabíjecích stanic ABB Porsche postavilo park supernabíječek pro elektromobily Porsche postavilo park supernabíječek pro elektromobily Porsche postavilo park supernabíječek pro elektromobily Porsche postavilo park supernabíječek pro elektromobily Jak jsou servisy a pojišťovny připraveny na opravy elektroaut Ionity Ionity Ionity Ionity Ionity Ilustrační foto Nabíjecí stanice PREpoint Nabíjecí stanice PREpoint Nabíjecí stanice PREpoint Nabíjecí stanice PREpoint Nabíjecí stanice PREpoint Nabíjecí stanice PREpoint Nabíjecí stanice PREpoint Nabíjecí stanice PREpoint Nabíjecí stanice PREpoint Nabíjecí stanice

Prodej elektromobilů v letošním roce vystoupí na rekord a jejich podíl na celkovém počtu prodaných aut se zvýší na 13 procent. Ve své zprávě to předpověděla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Loni se prodej elektromobilů téměř zdvojnásobil a představoval skoro devět procent celkového trhu s automobily.

Loni se celosvětově prodalo 6,6 milionu elektromobilů. V prvním čtvrtletí letošního roku pak jejich prodej vzrostl o 75 procent na dva miliony vozů.

IEA však upozornila, že elektromobily pořád nejsou globálním fenoménem. Prodej v rozvojových zemích a na mladých trzích je pomalý kvůli vyšším pořizovacím nákladům a nedostatečné dostupnosti nabíjecí infrastruktury.

Agentura také upozornila, že v řadě odvětví byly zaznamenány povzbudivé známky pokroku v plnění cíle, podle kterého by energetický sektor měl do roku 2050 vykázat nulové čisté emise. Je však třeba vyvinout větší úsilí, aby se to skutečně podařilo. Větší pozornost je podle agentury nutné věnovat mimo jiné rozvoji čistého a efektivního dálkového vytápění, postupnému ukončení výroby elektřiny z uhlí, odstranění spalování metanu, přechodu letectví a lodní dopravy na čistší paliva a čistší výrobě cementu, chemikálií a oceli.

Doporučujeme

Témata
30. 9. 2022 12:57
Re: Seberte jim dotace
:-[] :-[] :-[] :yes:
27. 9. 2022 06:15
Re: manipulace
😀 sorry, ale od kdy se nepochopení základní matematiky říká manipulace s čísly?
26. 9. 2022 23:30
Re: manipulace
Celkem bezna vec. Co je na tom vtipnyho?
26. 9. 2022 22:40
Re: manipulace
Manipulace s čísly ?😂
Avatar - WinDiesel
26. 9. 2022 17:29
Re: Chiron VS Plaid
ta je ňáká divná, dělá divné xichty :-)