Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej elektromobilů v Česku se příští rok ztrojnásobí

ČTK ČTK 15. 11. 2019 • 19:29
31
94
Zobrazit náhledy (31)
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid

Prodej nových elektromobilů na českém trhu by se měl v příštím roce více než ztrojnásobit na 3000 až 3500 vozů. Trh pravděpodobně rozhýbe zejména příchod prvního elektromobilu Citigo iV od Škody Auto.

Letos do konce října prodej aut na elektřinu vzrostl o pětinu na 649 vozů. Vyplývá to z vyjádření odborníků a Svazu dovozců automobilů. Novinky v elektromobilitě o víkendu v Praze představí veletrh e-Salon.

Škoda začala přijímat objednávky na Citigo iV letos na podzim, s registracemi počítá ale až od příštího roku, kdy chce celkově na trh umístit 2500 elektromobilů. Vedle toho chce prodat 700 plug-in hybridů Superb.

Nástup na český trh hlásí i elektrická novinka od Volkswagenu, model ID.3, která slibuje dojezd 550 km. v současnosti nejvíce elektromobilů prodávají Nissan, Hyundai a Tesla.

Růst ale zřejmě čeká i výrobce klasických hybridů, které dobíjení ze zásuvky nepotřebují. Jejich průkopník, japonská Toyota, minulý týden testovala tři své hybridní modely v rámci ekologického závodu v Praze pod názvem Toyota Eco Race. Vyšlo jí, že hybridy až 73 procent jízdy po městě absolvovaly jen na elektřinu, tedy bez emisí. Spotřeba se v případě hybridní Corolly dostala až na 3,3 litru benzínu na 100 km.

Prodej hybridů v Česku se za letošních deset měsíců roku zvýšil meziročně o 70 procent na 6610 vozů.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) na začátku října hovořil o tom, že v roce 2030 bude jezdit v Česku 250.000 elektromobilů. Doplnil, že je třeba urychlit budování potřebné infrastruktury. "Mělo být (v roce 2030) 25.000 veřejných nabíječek. Musíme to urychlit, protože povolení pro jednu nabíječku trvá rok a půl," řekl.

Související články

Témata
17. 11. 2019 00:48
Re: Tady to je cim dal vetsi "masakr" .
Gratulace ke skvělé volbě! :-) :yes:
Avatar - Hammunasakra
16. 11. 2019 21:21
Re: Elektřina
Tak týhle tvý představě o spotřební dani ryccardo = FAKT NEROZUMIM :-!

Umíš tu kravinu vysvětlit? Nebo navždy zůstane kravinou? :D

Jo a zapomněl si na rozdílnou objemovou hmotnost = problém rozdílnýho velkoobchodního a maloobchodního prodeje = když už budeš v tom vysvětlování ;-)
Avatar - Hammunasakra
16. 11. 2019 19:58
Re: Elektřina
Neni zač pronto = všim sem si že je první = takže jakej máš další nick? :-)

Ekonomický mínění o palivech? Zajímavý = to asi krom tebe nemá NIKDO :-!

Prostě jen ekonomickou znalost = nebo neznalost ;-)

Blbý = že jak se zdá ani po vysvětlení = ti ZNÁMÁ ověřitelná ekonomická REALITA = dál uniká :-|

No já mám bratra Hendlyho = ty ryccarda a Jerryho :D
Avatar - Hammunasakra
16. 11. 2019 19:56
Re: Počty
Tak já vám to Jerry a ryccardo shrnu = neskutečný plky

Ať ekonomický = fakt smutný ryccardo žes doteď nepochopil že to zvýhodnění = neni žádná MOJE představa = ale to co VÍ každej = co má 3 semestry jak tomu řikáš :-! No každej teda ne = někdo to jak to vypadá nepochopí ani po x-tym vysvětlení :-)

Ostatní duševně nemocný plky ubožáka co neunes opravu svejch ekonomickejch blábolů = fakt nekomentovat = viď Jerry. Chtěl bych říct že to bude dobrý = ale nebude. Takhle mimo evidentně už zůstaneš = tak si zkus pro příště aspoň nevymejšlet, ekonomický žvásty mě urážej eště trochu víc než jiný
A holt sem tě při plácání přichyt 2x = ten Ford V6 a přechod na ojetej Citroen v dvoulitrový naftě = chápu že to se neodpouští :-!

Uvádět věci na pravou míru = to se holt neodpouští = oba mi to jak vidim = nikdy nezapomenete :-!

I když tuhle úroveň blábolů Jerry = tohle fakt přeháníš
Avatar - Jerry.Gunman
16. 11. 2019 18:40
Re: Počty
Když jsi přihlášený, klikni si na hamůňu - a je tam prolink něco jako "upravit vztahy s duševně nemocným" nebo tak nějak. No a pod tím je blokace, resp. zařazení na listinu ignorovaných

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku