Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej hybridů se za osm měsíců zvýšil o 114 procent na 15.052 aut

ČTK ČTK 19. 9. 2021 • 07:13
73
16
Zobrazit náhledy (73)
Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Ford Kuga Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV Škoda Octavia Combi RS iV

Prodej hybridních aut v Česku za osm měsíců letošního roku stoupl o 114 procent na 15.052 vozidel. Odbyt elektromobilů se zvýšil o 8,6 procenta na 1604 vozů. Hybridům nahrává nižší cena i menší závislost na dobíjecí infrastruktuře.

Celkově se v Česku prodalo za osm měsíců 147.659 osobních aut, což je o 12 procent více než loni. Vozy na elektrický pohon tak představovaly 11 procent prodejů.

Nejrychleji rostla kategorie tzv. plug-in hybridů, u kterých se baterie dobíjí ze zásuvky. Jejich prodej se od ledna do konce srpna proti stejnému období loni zvýšil o 174 procent z necelé tisícovky na 2708 vozů.

Nejprodávanější značkou hybridních aut zůstává Toyota s 3821 vozy, Následuje Ford s 2084 auty a třetí je díky prodejům modelů Superb a Octavia domácí Škoda Auto s 1572 vozy. Na čtvrtém místě je Volvo. "Na trhu se stále více ukazuje, že hybridní pohon je aktuálně nejvhodnějším krokem k větší ekologizaci silniční dopravy. Hybridy jsou již cenově srovnatelné s konvenčními vozy a nejsou závislé na dobíjení z elektrické sítě. U Toyoty tvoří více než 70 procent a u Lexusu více než 90 procent celkových prodejů osobních vozů v letošním roce," uvedl generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

Plně elektrických osobních automobilů přibylo v srpnu 178, což je o 75 víc než loni. Z evropského pohledu jsou podle tajemníka svazu dovozců Josefa Pokorného tyto hodnoty však nadále velmi nízké a řadí ČR mezi země EU s nejnižším počtem registrovaných elektromobilů.V prodeji je díky modelu Enyaq premiantem Škoda Auto s 539 vozy. Následuje Volkswagen, který na trh umístil 193 elektromobilů, a třetí příčka patří americké Tesle se 139 prodanými vozy.

Související články

Témata
20. 9. 2021 19:51
Re: HEV a PHEV
on stím nejel a neví co to je 306koní.
20. 9. 2021 19:45
Re: HEV a PHEV
a proč by měl někdo budovat k paneláku nabíjecí místo? Kup si hybrida nebo jezdi mhd. Ten pozemek něčí je a všude se píše, že všichni auta nemůžeme jezdit a začneme tím panelákem. Místo nabíjecího místa tam může být hřiště nebo sportoviště.
20. 9. 2021 14:03
Re: HEV a PHEV
Já vůbec ne, to si musíš stěžovat na jiné adrese. Já jen rozporoval, že nabíjet auto můžou rozumně jen lidi s vlastním domem.
20. 9. 2021 12:59
Re: HEV a PHEV
No, ale vy ty levnejsi, jednoducha auta chcete zakazat.
Jste si vedomi toho, co rikate?
Kdo nema milon + na auto si auto proste nezaslouzi?!
20. 9. 2021 10:47
Re: HEV a PHEV
Zatím není, to je fakt. Ale oni zase ti panelákoví většinou nekupují auto za 1M+ (netvrdím, že nejsou výjimky). A když jo, tak už je v jejich finančních možnostech zajistit si nabíjení... Pokud je teda zájem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud