Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Prodej nových osobních aut v Německu v srpnu citelně klesl

ČTK ČTK 4. 9. 2020 • 07:06
9
14
Zobrazit náhledy (9)
Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto Ilustrační foto

Počet nově zaregistrovaných osobních aut v Německu se v srpnu meziročně výrazně snížil, na silnice vyjelo 251.044 aut. Proti loňskému srpnu je to o 20 procent méně.

Oznámil to Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA). Svaz automobilového průmyslu (VDA) přitom za hlavní důvod neoznačil pandemii nemoci covid-19, ale fakt, že loni v září začala platit nová pravidla testování automobilových emisí WLTP.

Prodej aut loni v srpnu tak podle názoru VDA byl vyšší díky těm automobilům, kterých by se už nová pravidla od září dotkla. Tento nárůst pak ovlivnil celou loňskou statistiku. "Ale nehledě na tyto faktory je tuzemský trh nadále slabý," uvádí VDA.

Odbyt české značky Škoda se v Německu v srpnu meziročně snížil o 20 procent. Škoda nicméně byla nejsilnější dováženou značkou na německém automobilovém trhu s podílem 6,2 procenta.

Za prvních osm měsíců letošního roku bylo v Německu uvedeno do provozu 1,8 milionu nových aut, což bylo asi o třetinu méně než za stejné období loňského roku.

Zatímco trh s klasickými spalovacími motory je podle hodnocení VDA stále slabý, prodej elektromotorů díky státní podpoře dosahuje nových rekordů. Čistě elektrických aut se v srpnu podle KBA prodalo přes 16.000, což bylo třikrát více než za stejný měsíc loni. Od ledna do konce srpna bylo nově v Německu zaregistrováno 162.666 elektrických aut, což je přes 50 procent více než za celý loňský rok.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
5. 9. 2020 12:42
Re: Tak elektro trhá rekordy díky dotacím
Poslední 3 slova sou asi správně = jen se možná netýkají VŠECH NAD tebou
Avatar - Hammunasakra
5. 9. 2020 12:30
Re: Tak elektro trhá rekordy díky dotacím
Hele fakt věříš že TY a ARESE jste TEN ROZUM? :-O

A všichni NAD vámi až IDIOTI?
Avatar - Hammunasakra
5. 9. 2020 12:29
Re: Tak elektro trhá rekordy díky dotacím
Viz já 11:24
Avatar - rohYpnol
5. 9. 2020 12:23
Re: Tak elektro trhá rekordy díky dotacím
Nejsmutnější mi přijde, že automotive přežilo celkem v pohodě cyklus ekonomické krize, ale dost možná nepřežije vlastní ekoteroristicky vnucenené diektivy v době relativné ekonomické prosperity (až na covid).
Avatar - rohYpnol
5. 9. 2020 12:20
Re: Tak elektro trhá rekordy díky dotacím
Přesně tak. :yes: :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud