Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Provozní zisk Daimleru výrazně klesl. Může za to nižší odbyt

ČTK ČTK 27. 4. 2019 • 06:14
20
7
Zobrazit náhledy (20)
Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB

Provozní zisk německé automobilky Daimler klesl v prvním čtvrtletí meziročně o 16 procent na 718 milionů eur (18,5 miliardy Kč).

Výrobce osobních vozů Mercedes-Benz se potýká s vysokými náklady a slabším odbytem, v prvních třech měsících roku mu také na 39,7 miliardy eur klesly tržby. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Za problémy se slabším prodejem jsou především různé obměny stávajících modelů. Jejich zavádění do výroby zpožďuje dodávky. Daimler prodal v prvním kvartálu o 5,6 procenta méně vozů Mercedes. Prodejní marže u těchto luxusních vozů se snížila na 6,1 z devíti procent ve stejném období loni. O tři procenta méně se těchto aut prodalo i v Číně, tedy na největším automobilovém trhu světa.

Vzhledem k současné situaci v odvětví a také vzhledem k poklesu zisku, který firmu zasáhl už loni, se automobilka rozhodla pro úsporný program. Jeho detaily koncern ale zatím nesdělil. Firma zopakovala, že pokud se jí podaří snížit náklady, odhaduje pro letošní rok mírný růst prodeje, tržeb i zisku před úroky a zdaněním (EBIT).

Související články

Témata
28. 4. 2019 21:59
Re: Ale co, pořád je to zisk...
Neřekl bych, Škoda vykázala za loňský rok zisk 1,4 mld. EUR a celý tento zisk zdanila v ČR (takže jenom na dani z příjmu zacálovala by voko nějakých 6 mld. CZK). A předchozí roky tomu nebylo jinak, takže je to zdaleka největší plátce daní v ČR. A další miliardy odvádí z mezd a na dalších daních. https://www.mesec.cz/aktuality/mezi-deseti-nejvetsimi-platci-dane-z-prijmu-je-pet-bank/
28. 4. 2019 09:08
Re: Ale co, pořád je to zisk...
A čo myslíš, čo robí VW u vás a u nás? Prelieva peniaze do Nemecka len to tak hviždí. Veď treba daň zo zisku radšej odviesť doma a k tomu sa musí kŕmiť Piech, akcionári + pokuty za Dieselgate!
Avatar - pradeda777
27. 4. 2019 16:33
Re: Ale co, pořád je to zisk...
Pustíš mezi sebe Číňana a zisk jde prrddeele..... :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku