Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Mercedes má nové SUV. Jmenuje se GLB a zatím je to koncept

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 4. 2019
20
7
Zobrazit náhledy (20)
Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB Mercedes-Benz Concept GLB

Mercedes-Benz splnil svůj slib a autosalon v čínské Šanghaji se stal místem světové výstavní premiéry pro nové SUV, které se zde představuje pod označením Concept GLB.

Mercedes-Benz se v rámci své modelové ofenzívy snaží vyplnit skutečně každou mezeru ve své nabídce a Concept GLB má díky tomu představovat odpověď na otázku, zda je možné umístit další model mezi GLA a GLC.

Premiéru nového SUV na autosalonu v Šanghaji potvrdil Mercedes-Benz před několika týdny, ale o uvedení modelu s označením GLB se mluvilo již v roce 2014 a již tehdy bylo zmiňováno, že se jej dočkáme v roce 2019.

Mercedes-Benz Concept GLB na 17palcových kolech s rozvorem náprav 2829 mm, celkovou délkou 4634 mm, šířkou 1890 mm a výškou 1900 mm (včetně boxu na střeše) odpovídá tehdejším předpovědím svým designem inspirovaným třídou G a také konceptem Ener-G-Force z roku 2012. Na veřejnost má tedy působit jako skutečný off-road a ne jen jako hatchback nebo kombi s lehce zvýšenou světlou výškou, což platí například pro již zmiňované GLA.

Koncept má stát na platformě MFA1, což je architektura tvořící základ nové třídy A. Také proto má Concept GLB podobné rozvržení palubní desky s nejmodernějším infotainmentem MBUX.

Mnohem více pozornosti než palubní deska ovšem v interiéru přitahuje trojice řad sedadel, z nichž ta prostřední má opěradlo děleno v poměru 40:20:40, zatímco sedák je dělen v poměru 60:40. Druhou řadu sedadel lze pak navíc i posouvat v rozsahu 140 mm, z nichž 90 mm je směrem vpřed pro zvětšení objemu zavazadlového prostoru a 50 mm směrem vzad pro zajištění většího prostoru pro nohy cestujících na tomto sedadle.

Pro usnadnění přístupu do třetí řady sedadel je u druhé řady použita funkce Easy-Entry a díky ní se po zatažení za jedinou páku sklopí opěradlo vpřed a celé sedadlo se posune vpřed. Do druhé a třetí řady sedadel lze připevnit celkem čtyři dětské sedačky.

Mercedes-Benz Concept GLB je poháněn přeplňovaným zážehovým čtyřválcem M 260, poskytujícím z objemu 2,0 l nejvyšší výkon 165 kW (224 k) a točivý moment 350 N.m.

S motorem spolupracuje osmistupňová dvouspojková převodovka 8G-DCT a pohon všech kol 4MATIC, který nabízí jízdní režimy „Eco/Comfort“ s rozdělením točivého momentu mezi přední a zadní nápravu v poměru 80:20, „Sport“ s poměrem 70:30 a „Off-Road“ s poměrem 50:50.

Mercedes-Benz Concept GLB nemá zůstat pouhým výstavním exponátem, ale již v létě letošního roku má být odhalena podoba sériového modelu a jeho výstavní premiéra je plánována na podzimní autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Zdroj: Daimler AG

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Avatar - donPedro
Quo vadis M-B?
donPedro
| 16. 4. 2019
Made in SAPA Industries ltd., designed by TiTiŤou
Šeredka...
webpaja
| 16. 4. 2019
...tak tohle na mě nefunguje a troufám si odhadnout, že prodeje budou v poměru podobné jako kdysi GLK/X1/Evoque. Tedy, že M-B s GLB bude tahat kvůli vzhledu za kratší konec.
Avatar - CICERO
Re: GLPecka
CICERO
| 15. 4. 2019
Jako říkám, že pěkné celkem je ale jestli má víc hran než původní GLK, tak jsem dopoledne osouložil půlku černýho kontinentu... Já tam prostě ty hrany moc nevidím :D A jsem i rád... A vlastně, mercedes je od E výše... Tohle je Renoult s hvězdou, když budu chtít rovnou na hrách, tak řeknu, že vlastně i Dacia atd... :D Taky se máte tak fajn? Těším se na S class… W223 :-)
Avatar - wakantanka
Re: GLPecka
wakantanka
| 15. 4. 2019
Ani by som nepovedal, že návrat ku GLK. To stálo pokiaľ sa nemýlim na platforme typu C, malo aj R6. Toto je istý derivát A triedy či B triedy so všetkými kladmi aj zápormi.
Avatar - Ada je zase tady
Re: GLPecka
Ada je zase tady
| 15. 4. 2019
Ano, konečně hezké auto :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku