Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První elektromobil Škody má v Británii problém. Ale jiný než většina ostatních

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 9. 4. 2020 • 14:01
37
44
Zobrazit náhledy (37)
Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV Škoda Citigoe iV

Citigoe iV se navzdory původním plánům stalo prvním elektromobilem značky Škoda. Na trhu není ani rok, přesto teď ve Velké Británii řeší první trable.

Prvním elektromobilem automobilky Škoda se měl stát crossover vycházející z konceptu Vision iV. Značka ale nakonec plány přehodnotila a jako první bateriový vůz uvedla na trh Citigoe iV, které elektrifikovanou éru odstartovalo po boku plug-in hybridního Superbu iV. Premiéra obou vozů se uskutečnila před necelým rokem na světovém šampionátu v hokeji. A dnes jde o nejdostupnější elektromobil na tuzemském trhu.

Cenově výhodné je Citigoe iV i na dalších trzích, třeba ve Velké Británii, kde jsou vozy mladoboleslavské značky velmi oblíbené. A právě kvůli tomu tu Škodovka řeší trable. Zatímco ostatní elektromobily se kdovíjak neprodávají, po elektrickém Citigu se jen zaprášilo. A protože výroba nestíhá, nelze jej teď ani objednat.

Z úvodní várky byla pro Velkou Británii určena série 400 kusů, ta se ale vyprodala za méně než 60 dnů. Britské zastoupení vůz z nabídky stáhlo, slíbilo ale jeho návrat do modelové palety hned, jak se produkce znovu rozběhne. Ta je aktuálně pozastavena z důvodu opatření souvisejících s pandemií koronaviru.

I tiskové oddělení britského zastoupení přiznalo, že poptávka zákazníků byla až překvapivě vysoká. Tamní management ale věří, že se s obnovením výroby vrátí vše do normálu a zákazníci budou vůz moci znovu objednat, aniž by se výrazně prodloužily dodávky.

Sourozenec elektrického VW e-Up! a Seatu Mii Electric má elektromotor o síle 61 kW a točivém momentu 210 newtonmetrů. Z klidu na stovku zrychluje 12,5 sekundy a může pelášit maximální rychlostí 130 km/h. Důležitější jsou ovšem akumulátory, ty mají kapacitu 36,8 kWh a metodika WLTP slibuje dojezd až 265 kilometrů na jedno nabití.

Jak jistě víte, vůz nám v redakci dělal společnost nedávno a srovnali jsme jej s dalším malým elektromobilem - Renaultem Zoe. Jak to dopadlo?

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
14. 4. 2020 14:50
Re: Citigoe iV dává smysl
Mezi autem a jídlem je trošku rozdíl :-)
Avatar - speedfred
12. 4. 2020 10:49
Re: Citigoe iV dává smysl
Tak až ťa to Cígo stálo 10t € to už potom nie zlé. Nevravím že to je málo ale to sa už dá.
Avatar - xxc
11. 4. 2020 08:24
Re: Citigoe iV dává smysl
Presne tak. Nie vsetko sa musi vratit. Mobil sa tiez nikdy nevrati, rovnako ako jedlo sa nevrati a kupujeme to. A taka dovolenka, tiez sa asi nevrati.
10. 4. 2020 23:00
Re: Citigoe iV dává smysl
O tom to ale není, taky umím počítat. Jde o to, že elektromobil musíš prostě chtít a mít na něj peníze. Já o elektriku nijak nestojím, moje 3 auta jsou všechny na benzin a pokud mě k tomu nikdo nedonutí, tak to i tak zůstane. Nicméně pokud bys byl nadšenec do elektriky, tak se pod 800tis v pořizovací ceně nedostaneš a Citigoe je na 500tis. To je sakra rozdíl, proto jsem psal, že na elektromobil je to slušná cena. Nic víc ;-)
Avatar - Barrichello
10. 4. 2020 19:58
Re: Citigoe iV dává smysl
Jenže on to s tím každý kdo není fanatik a počítá porizovací náklady a provoz srovnávat musí.

A než se ti vrátí rozdíl v ceně 250 000 Kč zvláště při dnešních cenách 22,50 N95 a 9,50 LPG, to abys jezdil sakra dlouho s tím elektromobilem.

Takže plky o tom nauč se číst sou naprosto irelevantní :-) :-) :-) :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku