Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

První statické dojmy: Qoros 3 sedan aneb Číňany musíme brát vážně (+video)

6. 3. 2013 • 15:44
22
31
Zobrazit náhledy (22)
Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3 Qoros 3
Izraelsko-čínská automobilka čelila hrozbě žaloby od Audi za písmeno Q v názvu modelu. Proto se sedan střední třídy jmenuje jednoduše 3, tak jako stejně velké BMW…

Spory o název jsou ale asi tak to jediné, co může u Qorose vzbudit pousmání. Design je povedený a i když se občas vkrade myšlenka, že některý z detailů se podobá jinému autu, můžeme ho označit za originál. Vždyť takové věci se stanou i u zavedenějších značek.

Není to asi poprvé, kdy auto čínského původu vypadá zvenku dobře. Ještě jsme ale nenarazili na vůz, u kterého by to platilo i uvnitř. Kabina působí civilizovaně, jednotlivé detaily se zdají být dobře promyšlené a k použitým materiálům nelze mít výhrady.

Jedna chyba se ale přece jenom vloudila. Může být automobil s rozvorem 2690 mm vůbec tak stísněný? Qoros použil úzká sedadla s nízkými opěradly, takže na pohled se zdá být všechno v pořádku. Vpředu jsme si ale moc pohodlně neposeděli, vzadu pak velice vadil stísněný prostor pro kolena i krátký sedák (44 cm) umístěný hodně nízko (28 cm) nad podlahou.

Tento nedostatek se moc snadno odstranit nedá. Jinak to ale vypadá na nadějný projekt. Uvidíme, jaké dostane motory a jak bude doopravdy jezdit.

video

Témata

Autosalon Ženeva 2020

Seznam premiér  Zájezdy  Historie  Kia Sorento  Renault Mégane 2020  Seat Leon  Škoda Kamiq Scoutline  Toyota Yaris 

Jubilejní 90. ročník autosalonu Ženeva se koná mezi 2. březnem a 15. březnem 2020. V pondělí 2. března odpoledne bude na výstavišti Palexpo vyhlášeno evropské Auto roku 2020 (COTY). Na úterý 3. a středu 4. března připadají novinářské dny, pro veřejnost je otevřeno od čtvrtka 5. března.

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
7. 3. 2013 01:22
Re: Já zas takový strach nemám
Tak to snad nie. Alebo nech im to vyhori.
6. 3. 2013 19:47
Re: Já zas takový strach nemám
zatiaľ potichu montuje do G7 riadenie MADE IN CHINA :-! , najväčší nepriatelia európskeho priemyslu nie sú v Číne, ale v Bruseli a volíme si ich sami do europarlamentu
Avatar - hombre_71
6. 3. 2013 17:50
První závany bouře...
...kterou sklidí evropské automobilky, které ve své nadutosti a honbě za momentálním ziskem narvaly Číňanům do chřtánu své technologie a know-how. Teď se to obrací. Pilní a "bezskrupilózní" čínští soudruzi nám to sem začnou hrnout pod tlakem. Jasně, začne se hrát na vlastenecké struny, ale to už nikoho nedojímá. Pokud bude dobrá cena, tak v dohledném horizontu bude většina aut (tak jako ostatního spotřebního zboží) MADE IN CHINA !
6. 3. 2013 17:04
hmm
No je vidět, že to je auto z číny pro evropu. Design a interiér, hlavně krátké sedáky, jsou vytvořeny hlavně pro malé žluté mužíky. Vždyť víte. Prostě tohle nedělá dobrotu, cpát nám něco od inženýrů z číny do evropy. Ať si to prodávaj u nich.
Avatar - 3_diamanty
6. 3. 2013 16:23
tento sedan
asi velku dieru do sveta nespravi ale crossover bude podla mna trefa :yes:
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku