Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Reklamy, které stojí za to: Ford Fusion umí létat

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 15. 11. 2012 • 03:19
11
Reklamní kampaň na severoamerické dvojče nové generace Fordu Mondeo pokračuje. Tentokrát zamířil Fusion do vzduchu a mimo jiné nabízí pohled na své spodní partie.

Ford s novým reklamním spotem navazuje na první snímek, v němž byla všechna auta v okolí nového Fusionu neviditelná.

Nyní se nový Fusion vydal do vzduchu a Ford se při natáčení této reklamy neomezil pouze na počítačovou animaci. Pro dosažení co nejrealističtějšího dojmu z letícího vozu jsou triky použity prakticky jen k vytvoření pozadí.

Dvojče Mondea při natáčení skutečně skákalo. Na rampu, která jej vymrštila do vzduchu najížděl rychlostí téměř 84 km/h a vzduchem urazil 27,4 metru. Tuto krátkou vzdušnou pouť Fusionu ukončilo přistání do 2.000 kartónových krabic.

Natočení skoku pro půlminutový reklamní spot trvalo dva dny a Fusion byl pro tento akrobatický výkon upraven. Z vozu byly odstraněny airbagy, zasklení nahradila fólie Mylar a do zádi byla přidána zátěž pro lepší vyvážení vozu při skoku.

Na tento a předchozí reklamní snímek hodlá Ford navázat ještě třetím spotem, v němž mají všechny automobily couvat, zatímco nový Ford jako jediný pojede dopředu.

Související články

Témata
17. 11. 2012 10:25
Toyota kontra Ford
Doufám, že rada pro reklamu v UK bude konzistentní a plně využije své váhy. Jak už výše bylo psáno - tato reklama, krom ohrožení letového provozu a porušení pilotní kázně, díky nízkému průletu, může v řidičích vzbudit dojem, že jejich vůz dokáže létat a poté bezpečně přistávat. Navíc řidiči mohou houfně hledat nejbližší útes a skákat z něj...... Proto zakázat....Navíc tím mohou ohrozit nějaký chrán%Dvající na okraji toho útesu - takže čekám, že se na to vrhne Greenpeace...
Jinak to auto vypadá velmi povedeně.....
Avatar - R32
16. 11. 2012 14:08
Re: tak to mě dostalo...
Tak keď si porovnám túto reklamu so "skazenou" >:-[] reklamou na Toyotu tak neviem ktorá navádza na nebezpečnejšie veci... :no:
16. 11. 2012 12:11
Re: Je to jasné,
myslis ze nebude stacit 1,0 ecoboost?? >:-[] >:-[]
Avatar - Dinar
16. 11. 2012 11:22
Je to jasné,
s evropskou výrobou mondea to nevypadá dobře, v dohledné době, tak se Ford snaží naučit fusiony přeskočit Atlantik. Jen to bude asi chtít, pro lepší rozjezd, silnější motorizace. ;-)
16. 11. 2012 10:14
Zakázať!
Podľa by túto reklamu mali v Británii zakázať, pretože navádza vodičov k nebezpečnej jazde a ohrozovaniu letovej prevádzky. :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud