Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Řekli byste, že tohle jsou elektromobily? Lunaz Design mění klasiku Jaguaru a Rolls-Roycu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 10. 2019 • 15:06
15
1
Zobrazit náhledy (15)
Lunaz Design Lunaz Design Lunaz Design Lunaz Design Lunaz Design Lunaz Design Lunaz Design Lunaz Design Lunaz Design Lunaz Design

Lunaz Design je novou společností, která nabízí přestavby klasických automobilů v moderní elektromobily. Britská firma dokazuje, že lze zachovat původní styl při využití nejnovějších poznatků z vývoje a výroby elektrických pohonných systémů.

Lunaz Design se sídlem nedaleko slavného závodního okruhu Silverstone vznikl s cílem umožnit provoz klasických automobilů i v době, která není nakloněna jejich původním spalovacím motorům.

Za vznikem nové společnosti stojí David Lorenz a Jon Hilton. První z této dvojice má slabost pro klasické automobily a snil o možnosti využívat Jaguar z roku 1953 v každodenním provozu bez jakýchkoliv omezení, která přináší dnešní doba starším vozům nejen ve Velké Británii. Druhý se pak proslavil především jako technický ředitel v týmu F1 značky Renault.

Lunaz Design v současnosti využívá zkušeností zaměstnanců automobilek Aston Martin, Ferrari, Ford, Jaguar, McLaren, Rolls-Royce a Volkswagen, stojící za vznikem unikátní patentovaného pohonného systému, jehož vývoj i výroba probíhají právě pod vedením Jona Hiltona přímo v sídle společnosti.

Prvními zástupci nové společnosti jsou Jaguar XK120 z roku 1953 a Rolls-Royce Phantom V z roku 1961, které má brzy doplnit Rolls-Royce Silver Cloud z roku 1956. Tyto automobily za sebou mají důkladnou renovací svých karoserií i interiéru, kterou doplňují zcela nově vyvinuté komponenty podvozků a především elektrických pohonných systémů.

Lunaz Design v případě kupé značky Jaguar uvádí, že k jeho pohonu slouží systém s výkonem 280 kW (380 k) a točivým momentem 700 N.m, což jsou výrazně vyšší hodnoty oproti původnímu řadovému šestiválci. Potřebnou energii poskytují baterie s kapacitou 80 kWh. V případě Rolls-Royce Phantom V pak společnost uvádí pouze kapacitu baterií 120 kWh.

Lunaz Design nezmiňuje dynamické schopnosti představených automobilů, ale uvádí, že jejich dojezd se má v běžném provozu pohybovat kolem 400 km. Standardem pak má být systém rychlého nabíjení a rekuperace kinetické energie. Výbava vozů se díky elektrickému pohonnému systému rozšiřuje mimo jiné i o tempomat či kontrolu trakce a samozřejmostí jsou moderní brzdové systémy i komponenty odpružení.

Produkce nové britské společnosti se nemá omezovat pouze na přestavby vozů značek Jaguar a Rolls-Royce. Příjem objednávek na proměny výjimečných klasiků v elektromobily hodlá Lunaz Design spustit v listopadu letošního roku. Zájemci však musí počítat s cenou od 350.000 britských liber, což je zhruba 10.255.000 Kč.

Zdroj: Lunaz Design

Související články

Témata
Avatar - kari.laz
14. 10. 2019 08:33
Zvěrstvo
nic jiného k tomu nejde dodat

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud