Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault spalující vodík bude představen 19. května

Ondřej Mára Ondřej Mára 20. 4. 2022 • 21:57
20
1
Zobrazit náhledy (20)
Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH Renault Master Van H2-TECH

Zatím půjde pouze o koncept, jehož další budoucnost není jasná.

Automobilka Renault, podobně jako většina automobilového průmyslu, v posledních letech výrazně investuje do takzvané udržitelné budoucnosti, kterou představují především elektromobily a elektrifikované spalovací motory. Současně však experimentuje také s jinými technologiemi.

Začátkem února totiž automobilka během tiskové konference k finančním výsledkům za uplynulý rok poodhalila zcela nový koncept, který má být osazen vodíkovým motorem. Nebavíme se přitom o technologii palivových článků, ale o klasickém spalovacím motoru, který místo konvenčních paliv spaluje vodík.

Během prvního oznámení konceptu zveřejnila automobilka Renault i první snímek, který poodhaloval masku s osvětleným logem a zvláštně dělenými světlomety. Nyní automobilka zveřejnila další snímek, který zřejmě ukazuje svítící logo značky na sloupku vozu.

Společně se zveřejněním nového snímku automobilka také upřesnila, že premiéra proběhne během pařížské akce ChangeNOW 2022, která odstartuje 19. května v 9 hodin. Zde se tedy konečně dozvíme, jaké další plány má skupina Renault s vodíkem a jeho spalováním.

Video se připravuje ...

Připomeňme, že skupina Renault již nyní nabízí několik užitkových modelů s technologií palivových článků, kdy je vodík využíván jako úložiště elektrické energie pro pohon elektromotorů. Nový koncept však bude vodík spalovat v upraveném konvenčním motoru.

S podobnou technologií nyní experimentuje již několik společností, zejména pak výrobci těžkých pracovních strojů. Technologii ovšem rozvíjí i Toyota, která upravila výkonný tříválec z modelu GR Yaris pro spalování vodíku a testuje ho v závodní verzi modelu Corolla.

Související články

Témata
Avatar - JirkaVejrazka
20. 4. 2022 18:00
Automaticky prehravana videa
... si laskave strcte za klobouk. Uz vam posilam penize za Premium, nemusite mi jeste zbytecne plytvat daty pri cteni clanku z mobilu.

Diky za pochopeni.
Články odjinud