Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Taliant přichází. Je to brácha Dacie Logan pro vybrané trhy

David Bureš David Bureš 12. 3. 2021 • 04:27
22
5
Zobrazit náhledy (22)
Renault Taliant Renault Taliant Renault Taliant Renault Taliant Renault Taliant Renault Taliant Renault Taliant Renault Symbol Renault Symbol Renault Symbol Renault Symbol Renault Symbol Renault Symbol Renault Symbol Renault Symbol Renault Symbol Renault Symbol

Dacia Logan se na vybraných trzích bude opět prodávat se znaky mateřského Renaultu. Tentokrát se však změní výrazněji a bude mít i nové jméno.

Automobilka Dacia funguje v rámci skupiny Renault jako levná značka, čehož dosahuje různými způsoby. Nabízí opravdu jen tu výbavu, kterou zákazníci skutečně vyžadují a jsou za ni ochotni si připlatit, využívá jednodušší techniku, nebo už tu hotovou, jejíž vývoj je již zaplacen. Snižování nákladů přitom pomáhá i fakt, že její modely se na vybraných trzích prodávají se znaky mateřského Renaultu.

Platí to i pro nejnovější generaci sedanu Dacia Logan, která se na vybraných trzích - třeba v Turecku nebo Latinské Americe, bude prodávat jako Renault Taliant. Předchůdce je přitom známý jako Renault Logan nebo Renault Symbol. Přejmenování zřejmě souvisí s tím, že se představený sedan od originálu rumunské značky odliší výrazněji než v minulosti.

Vedení Renaultu totiž razí novou strategii, kdy mateřská značka má přenechat nejlevnější segmenty právě Dacii, s čímž má souviset i větší odlišení sesterských modelů, prodávaných na různých trzích jako Dacia nebo Renault. I proto se Taliant tentokrát proti Loganu liší nejen jinými logy.

Design totiž více odpovídá soudobým Renaultům. Vpředu tak nechybí charakteristická maska s dominantním logem automobilky, stejně jako osobitě tvarované světlomety, kterým nechybí náznak "klů" jako třeba u obdobně velkého Méganu. Změnila se také záď, s koncovými svítilnami výrazněji zasahujícími do víka zavazadelníku.

Shodný technický základ Taliantu s Loganem tak vedle shodné boční siluety a bočního prosklení nejvíce prozrazuje interiér. Ten totiž využívá shodné koncepce jako v Loganu s volně stojícím dotykovým displejem multimediálního systému na vrchu středového panelu a textilním zdobením palubní desky u lépe vybavených verzí.

Bližší informace o novém Renaultu Taliant budou teprve zveřejněny. Automobil se každopádně třeba pro turecký trh bude vyrábět v tamějším závodě Bursa, kde se dnes vyrábí sedan Mégane GrandCoupé. I to naznačuje, že by Taliant mohl postupně nahradit tento obdobně velký model.

Související články

Témata
Avatar - palix
14. 3. 2021 21:54
Re: Thalia
Taliant - to je ako syn slávnej matky - Thalie :-!
13. 3. 2021 16:56
Re: Thalia
Môže byť. Thaliu mi to pripomenulo určením, a že Renault pod týmto menom už malý sedan predával. A vcelku úspešne, aj keď nebol až tak vydarený, vpodstate len na Clio prilepili kufor. Toto vyzerá podstatne lepšie.
Avatar - twistedTSD
13. 3. 2021 12:45
Re: Thalia
Na trzích, kde nefunguje Dacia, znají spíš Symbol.
13. 3. 2021 10:14
Dobrý meno
Dobre zvolené meno. Celkom jednoznačne sa vymedzuje voči lacnemu Renault Symbol, pod ktorým sa v podstate predchodca na týchto trhoch predával. S novým menom naznačuje zmenu smeru k vyššej hodnote. Zároveň Taliant môže odkazovat aj na väčší a hodnotný Talisman.
Ak by sa Renault rozhodol novinky predávať aj v našich končinách, niektorí zákazníci si spomenú na svoju Thalia, ale s vedomím, že už to nemusí byť vyslovený lowcost.
Aj keď scenár predaja v EU asi nie je realny, Renault tu má Logan.
13. 3. 2021 09:18
Thalia
Možno mohli použiť meno Thalia, ktoré už zákazníci poznajú. Plní ten istý účel - pozíciu lacnejšieho auta pod značkou Renault. A nevyzerá zle. V krajinách s horšími cestami, s nižšou kúpyschopnosťou obyvateľstva, kde Daciu nepoznajú alebo nechcú poznať, skvelý artikel.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku