Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 má vítěze ze Slovenska

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 25. 10. 2019 • 06:42
17
Zobrazit náhledy (17)
Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 Renault Trucks Optifuel Challenge 2019

Společnost Renault Trucks pořádá každé dva roky mezinárodní soutěž Optifuel Challenge. Ta je zaměřena na hospodárnou jízdu a vítězem mezinárodního finále jejího pátého ročníku se stal zástupce Slovenska.

Společnost Renault Trucks uvádí, že soutěž Optifuel Challenge dokazuje její závazek podporovat řidiče při hospodárné jízdě a její globální přístup při snižování spotřeby paliva vozidel hned od první obrátky.

Národní kolo, které probíhalo od 1. března do 30, srpna letošního roku, bylo otevřeno stávajícím zákazníkům společnosti Renault Trucks s vozidly modelové řady T Euro 6, registrovaným do soutěže prostřednictvím online formuláře na webu truckdriverclub.cz.

Hodnocení jednotlivých účastníků bylo prováděno pomocí systému Optifleet, aktivovaného ve vozidle soutěžící dopravní společnosti. Řidiči, kteří na základě stanovených kritérií dosáhli nejlepšího hodnocení, postoupili jako národní šampióni v hospodárné jízdě do mezinárodního finále.

Renault Trucks mezinárodní finále soutěže Optifuel Challenge 2019, pořádané ve druhé polovině října v sídle společnosti v Lyon Saint-Priest, bylo rozděleno do dvou částí. V první vyplňovali finalisté teoretický test, který prověřil jejich znalosti v hospodárně jízdě a tvořil 10 % finálové známky. Ve druhé části finále soutěžící usedli za volanty modelů Renault Trucks T 480 verze 2019, aby změřili své síly během jízdy na vytyčené trase v běžném provozu, která trvala cca 40 minut.

Do mezinárodního finále soutěže Renault Trucks Optifuel Challenge 2019 se probojovalo celkem 25 řidičů ze stejného počtu zemí. Slovenský zástupce František Oravec se stal vítězem finálového klání, před druhým Piotrem Krahelem z Polska ze společnosti Concept Cargo Logistics a třetím Pascalem Bosserem z Francie ze společnosti Transports Rollin.

František Oravec, řidič a současně spolumajitel stejnojmenné rodinné firmy se stal nejlepším řidičem v hospodárné jízdě pro rok 2019, který pro svoji společnost získal hlavní cenu v podobě tahače Renault Trucks T 480 verze 2019 společně s voucherem v hodnotě 6 000€ na nákup zboží dle vlastního výběru.

Polskému řidiči Piotru Krahelovi ze společnosti Concept Cargo Logistics patřila druhá příčka a s ní spojená cena, kterou byl voucher v hodnotě 3 000€ na nákup zboží dle vlastního výběru. Na třetím místě se umístil francouzský řidič Pascal Bosser ze společnosti Transports Rollin, který získal voucher v hodnotě 1 500€  na nákup zboží dle vlastního výběru.

Speciální cenu "fair play" získal Nabil Bedreddine z Alžíru, ze společnosti TerrenoTrans za své neutuchající nadšení a šíření dobré nálady v průběhu celé soutěže.

Zdroj: Renault Trucks

Doporučujeme

Témata