Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Wind končí, důvodem jsou nízká prodejní čísla

Jan Mička
Diskuze (55)
Když se v únoru 2010 představil produkční Renault Wind, vše vypadalo nadějně. Nyní však zcela končí díky špatným prodejním výsledkům.

Historie Renaultu Wind sahá až do roku 2004, kdy se v na autosalonu v Paříži představil koncept roadsteru s uspořádáním interiéru 2+1. Atraktivní studie vzbudila velký dojem a postupně se transformovala až do podoby produkčního Windu, který technicky vycházel z Twinga. Vůz vzbuzoval na ulicích obrovský rozruch díky atraktivní karoserii a především netradičnímu systému sklápění střechy.

Samotný dojem však auto neprodá, čehož si začínal být Renault vědom již na konci roku 2011. Toho času byl totiž ukončen jeho prodej ve Velké Brinánii a další země na sebe nenechaly dlouho čekat. Hlavním problémem byla zřejmě cena, na kterou se pochopitelně vážou nelichotivá prodejní čísla. V červnu 2010, kdy se Wind začal prodávat v České republice, stál necelých 400.000 korun. Nabídka motorů přitom čítala pouze benzínové čtyřválce 1.2 TCe a 1.6 16V. Na sklonku života se u nás vůz prodával pouze se silnější benzínovou variantou o výkonu 96 kW a výbavou Exception.

O nástupci Renaultu Wind se prozatím nemluví. Vize však není nereálná. Zanedlouho se totiž dočkáme nové generace Twinga, která bude postavena na základech nového Smartu Fortwo. Spojení malých rozměrů, pohonu zadních kol a otevřeného nebe nad hlavou zní lákavě!

Jan Mička
Diskuze (55)
16. 9. 2013 10:23
Re: renault ma v takychto autach prax
Tím "u nás" máš asi na mysli česko-slovensko. No a co mi povíš na to, že si Škoda dovolila poslat na německý trh svůj model Rapid? Ten má totiž technický základ horší a starší, než Fluence, např. použité materiály měl Renault kvalitnější již v 90. letech, než to, co je použito v interiéru Rapidu, který stojí na podvozku Fábie 1 (techonologicky konec 90. let). NIC o úspěchu Fluence nevíš a plácáš absolutní nesmysly. Svět není pouze česko-slovensko a možná ti to příjde divný, ale celosvětově se prodá Fluenců podstatně víc, než Rapidů, 301/c-elyse a jiný low cost automobilů. A jen tak mimochodem, ve vyspělé Evropě se Fluence porovnává s Octavií, Jettou atd.
Avatar - hedvin
14. 9. 2013 19:43
Ironie
Zrovna dnes jsem jeden viděl a přemýšlel jsem jestli se vůbec vyrábí a ted čtu že už ne. Náhoda
14. 9. 2013 09:32
Re: Pokud by v tom nadpisu chyběl ten vítr,
Firmu "Rendlík a syn" nepozná nikto okrem teba, je to výplod tvojej chorej mysle. Ale neboj sa, my ťa berieme s rezervou. Pre blázna sú všetci blázni... ;-)
Re: Ďalší prepadák do zbierky
To by teda v první řadě musel Renault stvořit tebe >:D :-!
Avatar - Ada je zase tady
14. 9. 2013 08:59
Re: Pokud by v tom nadpisu chyběl ten vítr,
Nepatří náhodou do blázince spíš ti, kteří výrobky firmy rendlík a syn považují za krásná a spolehlivá auta, hodná obdivu? :-!