Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Zoe RS bude! Rychlý elektromobil očekávejme do tří let

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 30. 10. 2019 • 00:33
24
9
Zobrazit náhledy (24)
Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport Renault Zoe e-sport

Francouzská automobilka podle všeho skutečně vytvoří elektromobil Zoe RS se sportovními ambicemi. Přijet by měl do roku 2022.

Rozhodně to není poprvé, co o ostřejší verzi elektromobilu Zoe slyšíme. Renault na ženevském výstavišti v roce 2017 ukázal koncept Zoe e-sport, což byl elektrický hatchback s geny Formule E, tedy šampionátu, ve kterém francouzská automobilka ve spojení s týmem DAMS působí. Sportovní Zoe tehdy dostalo „válečné“ týmové barvy.

Nyní se zdá, že jen u jednorázového konceptu nezůstane, alespoň to naznačují slova Ali Kassaie, jenž je v Renaultu zodpovědný za produktové plánování. „Společnost se rychle mění. Musíme najít způsob, jak výkonné elektromobily učinit společensky přijatelnými,“ vysvětluje strasti dnešní doby Kassai. „Máme pro to nejlepší předpoklady coby zkušený lídr na trhu s elektromobily a zároveň výrobce slavných sportovních vozů.“

Nepřekvapí, že Renault při stavbě sportovního elektromobilu bojuje s faktory, o kterých byla řeč už nesčetněkrát. Těžké akumulátory ukrádají vozům onu sportovní lehkost, jejich provozování ve svižném tempu zase rychle krátí dojezd. „Musíme odstranit technické peripetie. Chceme nabídnout vysoký výkon, ale zároveň všestrannou využitelnost a auto, které bude dávat ekonomický smysl,“ dodal Kassai.

Kassai to sice neřekl jako hotovou věc, ale pokud se nestane nic mimořádného, Renault by ostrý elektromobil mohl přivést na trh nejpozději v roce 2022. „Musíme pracovat rychle a držet krok s ostatními. Věřím, že takové auto přijede do tří let,“ řekl dále v rozhovoru.

Závěrem ještě poznamenal, že tradiční sportovní vozy RS budou pod hlavičkou francouzské automobilky vznikat tak dlouho, jak jen to bude možné. Renault nechce přijít o svou početnou sportovní základnu a říká, že i přes striktní emisní limity se hot hatchů nehodlá vzdát. To je dobrá zpráva!

Mé příští auto bude pohánět...
 • Benzin
  47.5%
 • Nafta
  32.4%
 • Elektřina
  15.8%
 • Jiná alternativa
  4.3%
Děkujeme za váš hlas.
Celkem hlasovalo 6803 čtenářů.

Související články

Témata
30. 10. 2019 22:48
Re: Co to je za kravinu kravskou
V uzgorode tak offroadom aby si si na nejakej jame neodtrhol napravu. Ale dievcence su tam pekne
Avatar - CICERO
30. 10. 2019 22:10
Re: Co to je za kravinu kravskou
tys to važně přiznal... UKčka, kočner… tady na webe su všetci… MDFKa
Avatar - xxc
30. 10. 2019 21:44
Re: Co to je za kravinu kravskou
A keby aj, vsade na svete chodia ludia nakupovat a cas im plynie rovnako, cize musia byt rychli :-)
Avatar - KANKUNEN
30. 10. 2019 20:46
Re: Co to je za kravinu kravskou
Takže jsi západoukrajinec.
Avatar - xxc
30. 10. 2019 19:14
Re: Co to je za kravinu kravskou
V Uzhorode neviem, ale v metropole vychodu mam do nakupneho centra cestu po obchvate a kludne 160 km/h mozem ist. Nezahriaty motor trpi. Zato tento Zoe RS by to dal. Len asi bude treba odomknut maximalku. Ozaj, je niekde nejake info, ako je to s chiptuningom u elektromobilov? :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku