Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault zrušil prezentaci nového Clia, čeká zlé časy

David Bureš David Bureš 17. 6. 2012 • 05:57
5
117
Zrušení novinářské prezentace je součástí plánů Renaultu na snížení nákladů.

Francouzská automobilka Renault zrušila prezentaci čtvrté generace Clia pro novináře, která se měla konat příští měsíc v Ženevě. Novináři se tak s novým Cliem nejspíše poprvé seznámí v Paříži.

Renault poslal více než 500 novinářům emailovou zprávu, v níž vysvětluje, že kvůli těžké situaci na trhu je nucen zrušit ženevskou prezentaci nové generace Clia pro novináře. Samotných dealerů se zrušení této akce netýká, pro ně i nadále platí, že se s tímto autem seznámí v Ženevě.

Automobilka se i tímto způsobem snaží šetřit, Renault totiž očekává, že se situace na evropských trzích v příštích letech nijak nezlepší. Carlos Ghosn, šéf Renaultu a Nissanu dokonce prohlásil, že další tři, čtyři roky bude Evropa v nejlepším případě stagnovat. Například prodeje na francouzském trhu v období leden-květen meziročně klesly o 17 %.

Nejoptimističtějším odhadem je dle ředitele francouzské a japonské automobilky mírný nárůst evropských prodejů do jednoho procenta. Nissan a Renault jsou však připraveny i na horší scénáře.

Vedení francouzského výrobce už dokonce nařídilo okamžité snižování nákladů v celé společnosti. Jeden z nejmenovaných manažerů Renaultu uvedl serveru Automotive News Europe, že zaměstnancům bylo řečeno, že je lepší začít vylévat vodu z lodě nyní, než to dělat až uprostřed bouře.

Tato slova naznačují to, že zrušení novinářské prezentace Clia není jediným způsobem, jakým chce Renault snížit své náklady.

Velkou snahu francouzského výrobce o snížení nákladů dokazuje i to, že nová generace Clia je pro Renault nejdůležitějším modelem, který v letošním roce představí. Cílem je 400 až 500 tisíc prodaných exemplářů tohoto vozu ročně. Hlavním konkurentem je pak jiný Francouz – Peugeot 208.

Veřejnost bude mít šanci se s čtvrtou generací Clia oficiálně seznámit na podzimním autosalonu v Paříži. Svým vzhledem automobil naváže na studie Zoe, DeZir, Captur a R-Space.

Související články

Témata
20. 6. 2012 15:26
Re: Rendlik jde pod vodu
tady zas nekdo neumi cist.. jeste na me vyrukuj s Dacii v Maroku ty tydyyyt.
Pisu ze Clio se CASTECNE dela i ve Francii zatimco Polo se KOMPLET dela mimo Nemecko. Pokud jsi to nepochopil, tak si poposedni.
Tady mas link:
[odkaz]
19. 6. 2012 16:41
Re: Rendlik jde pod vodu
Ach jo, seš mimo, ale tváříš se tady jako génius, asi nevíš, že Renault v Evropě montuje kromě Španělska, které zas tak levné sice není ( ikdyž destinace jako Francie to rozhodně není), také ve Slovinsku (to netušíš a dalo by se to pochopit) a hlavně v Rusku a v Turecku (a to seš docela tupoun, když ani tohle nevíš). Kdepak se asi vyrábí ona pověstná Thalie? Takže blábol jako noha, co?

Dej si kitkat, dej si pauzu a jak píše místní klasik studuj, uč se a pak teprve .....zkus něco napsat.
19. 6. 2012 16:32
Re: Politika
Spočítej si to znova....
19. 6. 2012 16:27
Re: Náhodou mě se tento přístup líbí
On píše stylově - podle nicku......
19. 6. 2012 16:25
Re: TAK SE NÁM
A jestli šlo o 500 novinářů z celého světa a náklady na jednoho byly 100 tisíc v průměru - tak ušetřili 50 milošů, tedy 4 mil EUR - to není až zas tak málo.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku