Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rozhovor s Kryštofem Hádkem: Kupuju si jenom ojetiny!

Tomáš Hadač Tomáš Hadač 6. 6. 2021 • 23:13
16
32
Zobrazit náhledy (16)
Kryštof Hádek Kryštof Hádek Kryštof Hádek Kryštof Hádek Kryštof Hádek Kryštof Hádek Kryštof Hádek Film Grand Prix Film Grand Prix Kryštof Hádek Kryštof Hádek

Kryštof Hádek ztvárňuje jednoho ze tří protagonistů nového snímku Grand Prix, kde si po jeho boku střihne roli i Svět motorů. Jak se liší devětatřicetiletý herec coby řidič ve filmu v porovnání s osobním životem?

Dvojnásobný držitel Českého lva Kryštof Hádek ztvárňuje jednu z klíčových postav chystaného filmu o autech – komedie Grand Prix režiséra a scénáristy Jana Prušinovského. Natáčení snímku, v němž najdeme nálož nekorektního humoru a spoustu motorů, je aktuálně v plném proudu. Pokud všechno klapne, na stříbrná plátna zamíří příští rok. A právě v jednom z úvodních natáčecích dnů jsme Kryštofa Hádka na provizorním vrakovišti v Zákupech nedaleko České Lípy vyzpovídali.

Na co hlavně byste diváky nalákal do kin?

Na formule! My opravdu dojedeme na Velkou cenu Španělska do Barcelony. Nemůžu úplně prozrazovat děj, ale na svérázné cestě Evropou zastavíme také v Le Mans. Fandové motorismu se mají na co těšit. Lokace budou super.

Jak byste popsal konkrétně svoji roli?

Hraju Romana, někdejšího nadějného automobilového závodníka, dnes provozovatele ošuntělého autobazaru, který stále jezdí autokros. Současně jde rovněž o otce tří dětí, jenž se rád napije. Zkrátka a dobře žádná sláva, ale řidič podle mě obstojný.

Lepší než vy v osobním životě?

Rozhodně! Myslím, že nejsem špatný, ale neumím vůbec driftovat, smykovat – prostě takovou tu nadstavbu. A Roman tohle na rozdíl ode mě ovládá bravurně.

Vyzkoušel jste už nějakou divočejší jízdu nebo závody?

Těším se na buginu, která mě brzo čeká. Jinak dost uvažuju nad tím, že si udělám školu smyku na mosteckém autodromu. Bohužel jsem se k tomu zatím nedokopal. Nicméně mám ji v plánu.

Svět motorů 22/2021 Svět motorů 22/2021

 

Jak vlastně vypadaly vaše začátky za volantem?

Pozvolné. Začal jsem docela pozdě – v nějakých dvaadvaceti letech…

Autoškola byla v pohodě?

Jasně! Já jsem totiž řídil díky natáčení už dřív. Najezdil jsem toho dost.

Čím v současnosti jezdíte?

Volvem V70 T6. Nedám na to auto dopustit. Šestiválec má parádní zvuk – a když je potřeba, na silnici pořád umí.

Takže pokuty nejčastěji přilétnou za rychlost?

Právě že vůbec. Považuju se za rodinného motoristu.

Co si pod tím představit?

Jsem takový klidnější – na dálnicích 140 kilometrů za hodinu max.

Trošku jste, Kryštofe, zapovídal ty pokuty…

Nejvíc mi činí problémy parkování. Ovšem za nejhorší pokládám 1500 korun za červenou, což mi přijde strašně neférové. V Legerově ulici v Praze mě vyfotili, když jsem trošku přidupnul plyn. Byla to otázka milisekund. Já jsem však skálopevně přesvědčený, že tam svítila ještě oranžová. I když zadkem asi lehce už červená. Asi to nerozřeším, každopádně mi částka přijde neadekvátní.

Konečně jste se trochu víc rozpovídal a současně rozsoptil. Umíte si zanadávat při šoférování?

Někdy jo. Ale to slovo, jak nazývám ostatní řidiče, když mě vytočí, říct fakt nemůžu. Občas vidím rudě.

Když jste zmínil barvu, záleží vám na ní při výběru aut?

Téměř ne, kupuju si jenom ojeté vozy. Čili spíš koukám, co mají pod kapotou, v jaké jsou kondici. Barva je druhořadá. Obecně preferuju tmavší odstíny. Nejvíc bych se bránil bílé, na ní je všechno vidět. A stejně tak šedé – ta pro změnu zase není moc vidět v šeru pohledem ostatních. Můžu se teď na něco zeptat já?

Jo.

Koukal jsem, že u rozhovorů vám lidé píšou vzkazy. A už od začátku rozhovoru mi běhá hlavou, abych tam napsal něco originálního. Vždycky jsem se smál těm všem „mnoha šťastným kilometrům“. Ale teď totálně tápu. Co kdybych čtenáře jenom pozdravil?

Klidně, záleží na vás…

Nic lepšího mě nyní nenapadá. Navíc se za chvíli točí scéna se Světem motorů. Tak ty časopisy vezměte a jdeme na to!

Rychlodotazník

Kam jsem řídil nejdál?

Do Chorvatska, Itálie, Francie. Dál jsem (zatím) nedojel.

Co mě ve voze uklidní?

Dobrá muzika. Mám tam asi šest hodin oblíbené hudby, kterou si dokola přehrávám.

Moje nejzajímavější motoristická příhoda?

Žádná – měl jsem jen pár menších karambolů, spíš ťukanců.

Jaký sen mám spojený s auty?

Chystám se procestovat Evropu obytnou dodávkou.

Kryštof Hádek

  • Známý český herec se narodil 10. března 1982 v Praze.
  • V uměleckém prostředí působí odmala: v jedenácti letech na popud své maminky, filmové publicistky a režisérky Jany Hádkové, začal působit v Dismanově dětském rozhlasovém souboru.
  • V dalších letech studoval herectví na Pražské konzervatoři. Ve čtvrtém ročníku byl však kvůli velkému množství absencí, jež byly spojené s hraním, vyloučen. 
  • Rok a půl studoval také herectví na londýnské škole Academy of Music and Dramatic Art. 
  • Do širšího povědomí pronikl rolí četaře Vojtíška ve filmu Tmavomodrý svět režiséra Jana Svěráka z roku 2001. 
  • Je dvojnásobným držitelem Českého lva. Nejprve za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli ve snímku 3 sezóny v pekle režiséra Tomáše Mašína z roku 2009. 
  • Druhého Českého lva dostal za nejlepší mužský herecký ve vedlejší roli ve snímku Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského, v němž si zahrál po boku bratra Matěje.
  • Známý je též ze snímků Signál, Bobule nebo Modelář.
  • Kromě divadelní a filmové práce působí i v dabingu.

Doporučujeme

Témata
14. 6. 2021 08:21
Re: A co jako?
Jasně souhlasím. Ono taky hlavně záleží jaký auto a jak starý kupuješ. 15 let starý BWM je velká ruleta, která tě nejspíš bude stát nějaký peníze. 3 roky starej Rapid tě nemá čím nemile překvapit. Když už koupíš zajíce v pytli, jako jsem to třeba udělal já, tak musí být levnej a musíš počítat s tím, že tě to může stát dost peněz na opravách. Vždycky to chce počítat s nejhorším a doufat v nejlepší ;-)
13. 6. 2021 21:31
Re: A co jako?
Auta pridávám . Prodal jsem jich stovky nových i ojetých. Moje definice je že vždy u ojetiny hraješ ruletu. Buď vyhraješ nebo prohraješ. Nikdy nevíš id kolikátýho Helmuta je z jaké Italské autopůjčovny je. Pokud je třeba od známého jen snižuješ riziko. Jako sázka červena černá 50 na 50atd. Věř mě prodal jsem jich opravdu hidně.
Avatar - Hammunasakra
8. 6. 2021 11:21
Re: A co jako?
Ale to je V POŘÁDKU že ty a Jerry ;-)

No a když LŽEŠ urážíš a fakt to přeháníš + se DŮSLEDNĚ VYHÝBÁŠ odpovědi (když ti dojde žes to poplet) tak holt přichází to co ti vadí..
A jaký máme POMĚR urážek víš = podobný jako omyl vs jeho oprava (no to kecám URÁŽÍŠ VÍC :D

Nejsem trapnej jako ty a neříkám CHLAPEC a CHLAPČE = ale to FAKT? Tak znovu NENÍ TI TRAPNÝ lidem podobně starým říkat CHLAPČE?????

Není ti trapný blábolit po blábolilovi Jerry kterýho sem holt párkrát chytil při BLÁBOLENÍ = blábolit o aspergeru a autismu? To vám z toho že někdo pozná že ste napsali blbost = fakt až tak muňkuje?
Vem si CO VŠECHNO díky mě víš = teď nově že z ropy se nevyrábí 99% palivo a že stávající proces zpracování ropy už je překonán = svět je připraven na úbytek vozů na benzín a naftu

Pomatenče = už to chápeš nebo? No a co Rada ČNB? Jak vedeš diskuzí vím = KDYŽ něco nevíš neznáš nerozumíš (99%) tak se hádáš a urážíš. Zajímavý snad jen to že když ti nakonec dojde = tak to příště zkoušíš ZNOVA = a blábolíš o aspergeru a autismu a pomatenče atd. :D
Jako VČERA 10:01 fakt pomatenej příspěvek = psal ho zjevně POMATENEC :-)

Teď už chápeš to že poznat že nejede nikdo z pilotů F1 = nemusíš bejt LEPŠÍ řidič než oni?
je to JEDNODUCHÝ dotaz (byť to zase zabralo ČASU než ti došlo) ale teď už došlo = nebo?
8. 6. 2021 10:27
Re: A co jako?
Ano to je přesně ono proč se s tebou nikdo nebaví. Místo odpovědí píšeš věty typu...... Fakt myslíš? vysvětlíš? chápeš? Odpovíš? Podívej se kolik máš v tom svým autistickým blábolu otazníků ty pomatenče a takhle ty vedeš diskuzi. Ty prostě Bav se s takovým volem, že? Se pak div, že z tebe má takovej Jerry nebo Barik, a mimo jiné i já, srandu.
Avatar - Hammunasakra
7. 6. 2021 16:36
Re: A co jako?
Nejseš si už sám sobě trapnej? Jak furt blábolíš o věcech o kterých NIC NEVÍŠ? teď zrovna po Jerry.Gunmenovi ukřivděném že jsem ho opravil TAK MOC že ve stovkách příspěvků muňkoval? :*)
Hele FAKT MYSLÍŠ že jsem jako Albert Einstein? Kterej měl aspergera? :-!

nevím kdo je v TVÉM MOZKU má oblíbenkyně = vím že když něco posereš spleteš a si vulgární = i KDYŽ ti dojde žes to *** co pomotal = tak se NIKDY NIKDY NIKDY neomluvíš

Ale to že místo odpovědi dáš otázku = to dělá(vá)š. To je podle tebe příznak aspergera? Já myslím že si jen ne moc chytrej HODNĚ vulgární a dost křivej = prostě volič Pitomia a zemana (což je JASNÝ důkaz a POTVRZENÍ = že to tak je ;-)

No a hlavně TAHLE otázka je na místě = CHLAPČE? nejsi si sám TRAPNEJ? Už jsem ti to říkal když si tak říkal Ozzymu = je to TRAPNÝ a UBOHÝ = tak říkat stejně starým chytřejším vzdělanějším a hezčím CHLAPŮM :-!

Takže CHÁPEŠ už konečně = to o F1 nebo členech rady ČNB nebo fotbalový reprezentaci?

Ještě si mi taky neodpověděl https://www.e15.cz/…i-system-1381109 nejsi jeho bastard? Morální vlastnosti máte velmi podobný = asi i inteligenci :-)