Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania dodá nová nákladní vozidla pro elektrifikované dálnice v Německu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 12. 2018 • 07:34
5
5
Scania pro projekt vývoje a testování německé elektrifikované dálnice připraví patnáct vozidel s hybridním pohonným ústrojím na základě své nové generace nákladních automobilů.

Scania pro projekt, pro nějž Volkswagen Group Research a Siemens společně vyvíjejí technologie, dodá patnáct nových nákladní vozidel na základě své řady R s hybridním pohonným systémem.

Projekt Nákladní vozidla pro německé elektrifikované dálnice má za cíl snížit emise uhlíku z nákladních vozidel pro dálkovou přepravu. Během let 2019 a 2020 budou vozidla s elektrickým pohonem testovány na třech nových německých eHighways. Projekt je spolufinancován německou vládou prostřednictvím BMUB - Spolkového ministerstva životního prostředí, ochrany přírody a jaderné bezpečnosti.

Nová vozidla značky Scania budou nejprve testována v Hesensku na A5 jižně od Frankfurtu, kde je již dokončen pětikilometrový obousměrný úsek s nadzemním vedením elektrické energie.

Další zkušební cesta bude v oblasti Schleswigu-Holsteinu na dálnici A1 poblíž přístavního města Lübeck, na níž má být provoz zahájen v létě příštího roku. Třetí testovací úsek pak má být v Bádensku-Württembersku na silnici B462 otevřen začátkem roku 2020.

Nové nákladní automobily Scania s hybridním pohonným ústrojím budou na elektrifikované dálnice nasazovány dopravními společnostmi, využívajícími tato ve skutečném provozu, což znamená, že budou skutečně sloužit k přepravě nákladů v reálných podmínkách.

První z patnácti nových vozidel značky Scania mají být dodána v květnu příštího roku. Výzkumný projekt řídí společnost Volkswagen Group Research, která přispívá svými zdroji a znalostmi týkajícími se elektrifikace vozidel pro osobní automobily.

Stejně jako při jízdách elektrických hybridních nákladních vozidel společnosti Scania na elektrifikovaných silnicích ve Švédsku, což je vůbec první veřejný testovací úsek s touto technologií na světě, budou v Německu vozidla Scania vybaveny pantografem vyvinutým společností.

Scania pracuje na několika projektech zaměřených na posun směrem k udržitelnému dopravnímu systému a urychlení pokroku elektrifikace pro městskou a dálkovou přepravu. Společnost Scania se rovněž účastní švédsko-německé vládní iniciativy v oblasti mobility a elektrických silnic.

Témata
9. 12. 2018 22:45
Re: Problém s vlakem
No kdybych měl být konkrétní tak v Ostravě budeš dřív vlakem než autem
Avatar - romgator
9. 12. 2018 21:22
Problém s vlakem
Problém železnice je v pomalosti. Autem je to rychlejší. Pokud si z Ostravy objednám PC pres internet u firmy z Českých Budějovic, tak mi dorazí třeba za 14 dní. Díky silnici třeba za 3 dny. A proto se bude preferovat silniční doprava. Železnici tak zbyde přeprava uhlí, dřeva, cisteren apod. Přesto ale potenciál železnice není vyčerpán. Přijde její renesance.
Avatar - Hittman
8. 12. 2018 19:37
Tak
na stupidity peníze jsou, na potřebné věci nikoliv...
Avatar - JohnST
8. 12. 2018 18:16
Nemcom zahrabkava
Tak mame tu zeleznice ale budeme vymyslat hovadiny typu toto. Nemcom hrabe.
8. 12. 2018 12:47
Blbiny, hovadiny, neomarx
Za mně teda hloupost, neboť náklady na vybudování, údržba a potenciální riziko výpadku vlivem nehody je velké. Jedinou výhodou je, že kamiony by se držely vpravo. Evropa má hustou síť železnic, zboží by se mělo dopravovat výhradně po nich. Je to levnější a bezpečnější.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku