Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Scania hodnotí obchodní výsledky za první pololetí 2019

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 8. 2019 • 00:28
19
Zobrazit náhledy (19)
Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania Scania

Švédský výrobce nákladních vozidel, autobusů a průmyslových motorů zveřejnil své obchodní výsledky za první pololetí roku 2019.

Společnost Scania uvádí, že její čisté tržby za prvních šest měsíců letošního roku vzrostly na rekordních 77,3 miliardy švédských korun, což představuje nárůst o 17 procent ve srovnání s předchozím rokem. Zisk vzrostl na nové historické maximum 9.444 milionů švédských korun, což znamenalo provozní marži 12,2 procenta.

K vyššímu zisku pozitivně přispěl vyšší objem prodaných vozidel a služeb, měnové efekty a příznivější tržní mix.

Postupné vyřazování dvojitých produktových řad podle materiálů společnosti Scania rovněž zlepšilo nákladovou situaci ve výrobě, ačkoli některé zvýšené náklady stále přetrvávají v souvislosti s novou generací nákladních vozidel a zpracováváním nevyřízených dodávek zákazníkům vlivem předchozích narušení distribučního toku.

Zavedená opatření pro normalizaci úrovně nákladů proto zůstávají i nadále v platnosti a globální výrobní systém se přizpůsobuje normální situaci.

Poptávka po nákladních vozidlech v Evropě je stále silná. V Latinské Americe se trend poptávky odvíjí od pokračujícího oživení ekonomiky v Brazílii. Poptávka v Eurasii byla negativně ovlivněna zpomalením v Rusku. V Asii klesl počet objednávek ve srovnání s předchozím rokem zejména na Středním východě.

Poptávka po autobusech a autokarech poněkud zpomalila kvůli nižšímu počtu přijatých objednávek na Středním východě. V segmentu motorů poptávka ve srovnání s předchozím rokem rovněž mírně klesla.

V rámci vozových parků zákazníků stále existuje vysoké využití kapacit a příjmy z poskytování služeb dosáhly v první polovině roku 2019 rekordní výše 14,3 miliardy švédských korun, což představuje nárůst o 9 procent. Segment finančních služeb si udržel svůj trend zvyšující se ziskovosti a vykázal provozní výnosy 737 milionů švédských korun.

S podílem na evropském trhu přesahujícím 19,4 procenta se společnost Scania ujímá vedení ve statistikách registrace nákladních vozidel nad 16 tun v první polovině roku 2019.

Zdroj: Scania Czech Republic s.r.o.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku