Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf Škody Zellmer: VW bude potřebovat na rozhodnutí o gigafactory víc času

Dominik Kovář Dominik Kovář 1. 3. 2023 • 12:20
29
8
Zobrazit náhledy (29)
Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter Volkswagen Salzgitter

Koncern Volkswagen zřejmě bude potřebovat na finální rozhodnutí o lokalitě pro chystanou továrnu na výrobu baterií do elektromobilů více času. Důvodem je případné zohlednění změn v novém balíčku podpůrných opatření v programu Green Deal, který chystá Evropská unie.

Novinářům to řekl předseda představenstva Škody Auto Klaus Zellmer. Podle dřívějších sdělení se měl koncern rozhodnout o lokalitě do konce minulého roku a poté o několik měsíců později, hovořilo se o konci března.

Video se připravuje ...

"Česko má nyní v rámci kandidátských zemí skvělou pozici k získání gigafactory. Je ale nyní potřeba počkat, co přinese takzvaný nový Green Deal. Koncern jej musí zhodnotit i z hlediska dotací a investičních pobídek," uvedl.

Zellmer podotkl, že 40 procent hodnoty elektrických vozů tvoří baterie, které se nyní z 95 procent dovážejí z Asie. "Pokud chceme transformovat automobilový průmysl k bateriovým vozům, chceme rozhodně lokalizovat celý výrobní řetězec pro baterie v Evropě," dodal.

Volkswagen pro umístění své továrny na baterie do elektromobilů zvažuje vedle Česka i lokality v Polsku, Maďarsku či na Slovensku. Stavět by chtěl začít koncem roku 2024 a vyrábět články do baterií od roku 2027. Vláda na začátku února schválila nezávazné memorandum o porozumění s Volkswagenem. Předpokládaná investice do gigafactory se pohybuje kolem 120 miliard korun.

Video se připravuje ...

Škoda Auto plánuje, že v roce 2030 budou 70 procent jejích prodejů v Evropě tvořit elektrické vozy. V roce 2035 pak kvůli omezením EU plánuje ukončení výroby aut se spalovacím motorem.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barry Lyndon
1. 3. 2023 19:11
Re: Šéf Škody....
Třeba ve výrobě azbestu? Nebo DDT bychom mohli zkusit ;-) :D .
Avatar - WinDiesel
1. 3. 2023 18:48
Re: Šéf Škody....
Tywoe, ty jako opravdu myslíš že je Evropa schopná Číňanům konkurovat cenou? Neupadl jsi na hlavičku? Nebylo by lepší Mandarínům konkurovat v něčem co třeba tak úplně dobře neumí?
Avatar - WinDiesel
1. 3. 2023 18:47
Re: Důležité je
a to že budou potřebovat vody jako pro celou Plzeň, to nevadí, že? :-[] :-[] :-[]
Avatar - pradeda777
1. 3. 2023 11:55
Re: Důležité je
Letiště? Spíš jen zpevněná rozjezdová a přistávací plocha. A těch tu po bolševicích zbylo habaděj.... :-[]
Avatar - pradeda777
1. 3. 2023 11:47
Šéf Škody....
"Pokud chceme transformovat automobilový průmysl k bateriovým vozům, chceme rozhodně lokalizovat celý výrobní řetězec pro baterie v Evropě," dodal.
No nekeke.....a na to jste přišli až teď??????????????