Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

SEMA 2020 zrušena. Slavná tuningová výstava se měla konat až v listopadu

David Bureš David Bureš 6. 8. 2020 • 15:20
71
Zobrazit náhledy (71)
Icon Mercury Icon Mercury Icon Mercury Icon Mercury Icon Mercury Kia Forte Drift Car Kia Forte Federation Kia Forte Federation Kia Forte GT DUB Kia K900 DUB Kia K900 DUB Kia K900 DUB Kia K900 DUB Kia K900 DUB Kia K900 DUB Kia K900 DUB Kia K900 DUB Kia K900 Chevrolet 1969 COPO Camaro Chevrolet 1969 COPO Camaro Chevrolet Camaro Shock Chevrolet Camaro Shock COPO Camaro 50th Anniversary Special Edition COPO Camaro 50th Anniversary Special Edition Chevrolet eCOPO Camaro Concept Chevrolet eCOPO Camaro Concept Chevrolet eCOPO Camaro Concept Chevrolet Chevelle Laguna Chevrolet LT5 DUB Kia Stinger DUB Kia Stinger DUB Kia Stinger DUB Kia Stinger DUB Kia Stinger Kia Stinger Police Kia Telluride Kia Telluride Baja Glider Kia Telluride Cadet Leader Kia Telluride Desert Drifter Kia Telluride Horizon Roamer Nissan Project Clubsport Nissan Project Clubsport Nissan Project Clubsport Nissan Kicks Sound Machine Nissan Kicks Sound Machine Nissan Titan Red Cross Nissan Titan Red Cross Nissan Titan Red Cross Toyota Costner Tundra Toyota Costner Tundra Toyota Muscle Tuner Auto Corolla Toyota Tundra Pie Pro Toyota Tundra Pie Pro Toyota Socal Kustomz Corolla Toyota Super Street Corolla Toyota Super Street Corolla Toyota Supra Toyota Supra Volkswagen Jetta R-Line Volkswagen Jetta R-Line Volkswagen Jetta R-Line Volkswagen Jetta R-Line Volkswagen Jetta S Honda Insight Concept Honda Insight Concept Honda Ridgeline Overland Project

Dlouho se zdálo, že letošní ročník tuningové výstavy SEMA pandemie koronaviru neohrozí. Nakonec ale i tato akce musí být zrušena.

Rok 2020 budeme jednou možná považovat za konec automobilových výstav. Kvůli pandemii koronaviru musely být zrušeny autosalony po celém světě, ať už v Evropě (Ženeva 2020, Paříž 2020), v Severní Americe (New York 2020, Detroit 2020) nebo Číně (Peking 2020 zatím zůstává přesunut z dubnu na září). Dlouho se zdálo, že letošní ročník americké tuningové výstavy SEMA je v bezpečí, když organizátoři měsíce tvrdili, že listopadová show se uskuteční. Nakonec je ale všechno jinak.  

„Ačkoli jak organizátoři, tak členové průmyslu neúnavně pracovali na poskytnutí vynikající výstavy SEMA v listopadu, rostoucí nejistota způsobila, že pokračování v akci bylo nepřijatelné,“ oznámil prezident a generální ředitel SEMA (Specialty Equipment Market Association) Chris Kersting.

Organizátoři zrušení akce logicky vysvětlují pokračující pandemií koronaviru. Šířením onemocnění covid-19 jsou totiž Spojené státy nadále citelně zasaženy. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse sledující globální vývoj pandemie USA hlásí nejvíce mrtvých i nejvíce nakažených na tuto nemoc ze všech sledovaných států světa. Jen za tuto středu se ve Spojených státech objevilo přes 53.000 nově nakažených a 1.262 osob na covid-19 zemřelo.

Ještě minulý měsíc přitom organizátoři akce v Las Vegas naplánované na listopad byli optimističtí. Uvědomovali si sice, že se situace může rychle změnit, v přípravách akce ale čile pokračovali. Hlavně řešili, jak usměrňovat davy. Výstavu totiž mělo navštívit tisíce lidí, kteří měli již koupené lístky.

Viceprezident akce Tom Gattuso tvrdil, že díky rozsáhlým výstavním plochám pokrývající plochu 278.710 m2 bude možné zajistit dostatečné rozestupy mezi návštěvníky.

Nakonec je ale situace natolik neudržitelná, že takto velkou výstavu v Las Vegas pořádat letos nepůjde. „SEMA očekává, že toto rozhodnutí přinese tolik potřebnou jistotu do nejistého obrazu a pomůže vystavovatelům, účastníkům a partnerům naplánovat prezentaci odpovídajícím způsobem,“ píše Chris Kersting v oficiální tiskové zprávě.

SEMA 2020 by se totiž mohla konat alespoň ve virtuálním prostředí. Kersting tvrdí, že nedávný výzkum odhalil zájem o konání virtuálního veletrhu. „SEMA bude spolupracovat s členy průmyslu, abychom zjistili zájem o konkrétní alternativy,“ říká prezident SEMA.

Zrušení konání letošního ročníku nicméně neznamená, že by měla být ohrožena další budoucnost této výstavy. Organizátoři totiž potvrdili, že v roce 2021 se show bude konat. A dokonce oznámili i data dalších ročníků, a to až do roku 2028. Jestliže tak ženevský autosalon řeší svoji budoucnost, když zrušen bude i ročník 2021, v USA mají s dalším pořádáním slavné tuningové výstavy jasno. Snad nebude aktuální situace proti...

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud