Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šest rohlíků, dvacet deka šunky a jeden osmiválec, prosím. To je možné snad jenom v Americe...

Ondřej Šámal
Diskuze (2)

Americký obchodní řetězec Walmart na svých stránkách nabízí nepřeberné množství zboží od potravin přes hračky až po 9,8litrový osmiválec od GM.

Řetězec Walmart v Česku není příliš známý, přitom se jedná o jednu z největších soukromých společností na světě s více než 2.300.000 zaměstnanci a ročním obratem v řádu bilionů českých korun (až trojnásobek českého ročního HDP). Walmart roku 1962 založili bratři Sam a James „Bud“ Waltonovi, přičemž v současné době působí ve více než 24 zemích a vlastní okolo 10.600 velkých obchodních domů, které se zaměřují na široké spektrum zboží a služeb.

Ačkoliv prim v byznyse rodinného klanu Waltonů, který ovládá necelých 51 procent společnosti (a který patří k absolutně nejbohatším skupinám soukromých osob na světě), jsou především potraviny a věci denní spotřeby obecně, na internetových stránkách Walmartu si ovšem můžete objednat téměř cokoliv. Včetně pestré nabídky poctivých spalovacích motorů, jejich přeplňování turbodmychadly či kompresory a dalších mechanických součástek.

Samozřejmě si nemůžeme myslet, že Walmart tyhle položky má běžně na skladě, přesto takhle jednoduchý způsob objednání včetně zavedené logistiky potěší. Na rozdíl od Evropy si Američané s nějakými technickými kontrolami tolik hlavu nelámou. Do starého Fordu Mustang si tudíž můžete pořídit moderní pětilitrový osmiválec Coyote s elektronickým vstřikováním, aniž byste urazili pomyslné automobilové bohy. Takovou drzost bychom si tady dovolit nemohli.

Video se připravuje ...

Pod pojmem „crate motor“ na stránkách Walmartu aktuálně vyjede 92 spalovacích agregátů ve více či méně kompletní podobě. Nejlevněji vyjde blok motoru o objemu 5,7 litru, za který v přepočtu dáte necelých 102 tisíc korun. Na opačném konci najdeme blok sedmilitrového motoru Hemi od amerického specialisty Edelbrock. Jednotka s kompresorem vás při objednávce on-line vyjde na téměř 630.000 Kč.

Ondřej Šámal
Diskuze (2)

Doporučujeme

30. 11. 2023 21:39
Upocená letní tlačenice u pokladny v den největších slev
Do Walmartu sem chodil rád, vůbec všechny tyto řetězce v USA mají jednu velikou výhodu oproti ČR potažmo EU, pokladní vám namarkuje zboží bez toho, aby sním házela jak smyslu zbavená a v klidu vás nechá zaplatit, mezitím na druhé straně je "pracant", který vám zboží skládá hned do tašky, takže why not :-[] .. příjemná věc.. byl sem v šoku, že se zamnou necpou vyšinutí jedinci a pokladní není ten typ "zaplať a vypadni" :-[] :-[] .. hold těžce konzumní společnost má v téhle věci jasno :-[] :yes:

V8 v marketu, jako proč ne :-) :-[] :-[]
Avatar - Stejsn
30. 11. 2023 16:43
A domů
jim to určitě nepřiveze Rohlík elektrickou čínskou dodávkou :)