Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Shelby Cobra se vrací jako licencovaná replika Superformance MKIII-R Cobra

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 5. 2020 • 10:06
16
Zobrazit náhledy (16)
Superformance MKIII-R Cobra Superformance MKIII-R Cobra Superformance MKIII-R Cobra Superformance MKIII-R Cobra Superformance MKIII-R Cobra Superformance MKIII-R Cobra Superformance MKIII-R Cobra Superformance MKIII-R Cobra Superformance MKIII-R Cobra Superformance MKIII-R Cobra Superformance MKIII-R Cobra

Jeden z nejikoničtějších modelů Shelby se vrací na trh v podobě jedinečné licencované repliky. A díky loňskému filmu má velké šance opět zaujmout.

Svalnatá karoserie s vypouklými blatníky, prostý interiér, jednoduché čelní sklo, ochranný oblouk za řidičem, výrazná maska, kulatá světla a řev osmiválce. Shelby Cobra je zkrátka vůz, který dodnes zůstává jedinečnou legendou automobilového průmyslu.

Díky loňskému filmu Ford v Ferrari, v Česku známém pod názvem Le Mans ´66, se ovšem klasika z šedesátých let opět vrátila do popředí zájmu, na což se zřejmě rozhodla vsadit společnost Superformance, která představila nádherný model MKIII-R Cobra.

Možná si teď říkáte, že se jedná jen o další z nespočtu replik, ovšem to byste MKIII-R Cobra křivdili. Společnost Superformance by totiž měla být jediným výrobcem, který získal licenci na výrobu repliky modelu Cobra přímo od společnosti Carroll Shelby Licensing Inc.

Navíc se nejedná pouze o repliku. Superformance MKIII-R by totiž mělo v klasických tvarech Cobry nabídnout i několik decentních moderních vylepšení. „Superformance MKIII-R je perfektní kombinací old-school klasického automobilu, doplněného o trochu moderního vkusu,“ uvedl generální ředitel Superformance Lance Stander.

MKIII-R je kus americké historie a díky loňskému úspěšnému filmu, který zdůraznil Cobru, je jeho popularita na historicky nejvyšší úrovni. Dbali jsme na to, abychom zajistili, že Superformance MKIII-R bude v souladu s ikonickým odkazem Cobry,“ dodal Stander.

Jak se tedy klasika šedesátých let změnila? Začít můžeme hned u karoserie, které má odlišný tvar blatníků i nasávacího otvoru na kapotě. Karoserii navíc ozvláštnil přední splitter a zadní difuzor, což přidává kulaté karoserii trochu moderních hran. Nový je také modrý lak Atlantic Blue, který doplňují klasické pruhy.

Pod laminátovou karoserií najdeme podvozek s nezávislým zavěšením a nastavitelnými tlumiči Bilstein. Do podběhů se navíc nastěhovala výrazná 18palcová kola, která elegantně kombinují retro a modernu. A totéž se dá říct o kulatých předních světlometech s LED technologií.

Interiér ovšem zůstal v duchu šedesátých let. To platí jak pro klasická kožená sedadla prošívaná nití v barvě karoserie, tak pro jednoduchou čalouněnou palubní desku s jednoduchými kulatými budíky.

A co se ukrývá pod kapotou? To záleží na volbě zákazníka. Superformance totiž prodává MKIII-R jako šasi bez motoru a převodovky, za které si účtuje neskromnou částku od 79.900 dolarů (asi 2 miliony Kč). Zákazníci si ovšem mohou přiobjednat sadu pro zástavbu různých osmiválcových motorů Ford s objemem 5.0, 5.8, 7,0 nebo 7,6 litru v kombinaci s pětirychlostní převodovkou Tremec, nebo čtyřstupňovou převodovkou Ford Toploader.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud