Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda bude vyrábět sedmimístné SUV, Snowman za dva roky

Aleš Dragoun
Diskuze (71)
Ač mnozí brali příchod velkého sedmimístného SUV s okřídleným šípem jako víceméně hotovou věc, nebylo o něm zdaleka rozhodnuto. Nyní ale projekt dostal konečně zelenou.

Automobilka Škoda Auto opravdu chystá sedmimístné SUV jako svou druhou řadu této kategorie. Zatím se mu říkalo Snowman (sněžný muž – srovnejte se jménem Yeti). Motorová paleta bude s největší pravděpodobností začínat zážehovým čtyřválcem 1.4 TSI, očekává se však plná náruč benzinových i naftových pohonných jednotek z již známé rodinky mateřského Volkswagenu. Na rozdíl od potvrzení samotné produkce zde však jakékoli „ano“ od někoho z Mladé Boleslavi dosud schází.

Jasný je konstrukční základ v koncernové modulární platformě MQB a alternativní pohon obou náprav, standardně budou zabírat jen přední kola. Čtyřkolka by měla zvládat i těžší terén a logicky se bude hodit k tahání nákladních i obytných přívěsů. Interiér v základu nabídne jen pětimístnou konfiguraci. Dočkáme se jej za více než dva roky, na konci letopočtu 2016, kdy rovnou vyrazí k zákazníkům, takže výstavní premiéra proběhne nejspíš v Paříži. Podle britského Autocaru bude konkurovat hlavně modelu Santa Fe od Hyundaie, a to pochopitelně i cenou. Nejstaršímu dosud existujícímu motoristickému periodiku na světě to sdělily nejmenované zdroje zevnitř automobilky.

Ve Škodovce se pracuje i na dalších nových modelech, ale sportumilovné fanoušky zklameme, žádné opravdové, ale třeba i cenově dostupné kupé mezi nimi bohužel není... Okřídlený šíp se chce soustředit na velké zavedené segmenty. Nepřijde ani malý crossover jako soupeř Nissanu Juke, protože by se neuchytil na v současnosti nejdůležitějším trhu - v Číně. Šéfové ale přemýšlejí o sportovním kříženci ve stylu Range Roveru Evoque! Aktuálně se samozřejmě připravuje spuštění produkce třetí Fabie, která bude zahájena po celozávodní dovolené v srpnu. Její testování finišuje a prodej se rozběhne v říjnu po pařížském Mondialu. Kombi doplní hatchback během dalších tří měsíců. Počítačové retuše i špionážní fotografie jsme mám v nedávné době přinášeli poměrně často, v případě praktičtější karoserie ale dosud chybí.

Příští rok se můžeme těšit na nový Superb, který přijde o Twindoor a vidlicové šestiválce, což už bylo mnohokrát propíráno. Autocar ale tvrdí, že třetí řada novodobé největší škodovky nedostane tvář nepraktického sedanu, nýbrž liftbacku jako menší Octavia a vzhledově si vezme to nejlepší z konceptu Vision C včetně agresivních linek, což už ostatně každý předpokládá. Přitom se chlubí větším prostorem pro posádku i zavazadla než stávající řada. Nemá nijak výrazně narůst do délky, zvětší se šířka i rozvor. S kombíkem pochopitelně počítejme, stejně jako se čtyřválcem 2.0 TSI o výkonu asi 206 kW coby nejdražší verzí. A setrvání čtyřkolky nikdo nevylučuje!

Expanze je nutná, vždyť Mladoboleslavští chtějí v roce 2018 prodat 1,5 milionu aut. Při současném tempu růstu se jim to určitě povede.

Aleš Dragoun
Diskuze (71)
Avatar - Ada je zase tady
25. 7. 2014 23:05
Re: reklama na ChipTuning.cz
Já bych nebyl tak negativní. Když například koncern osazuje do vozů VW motory s naladěným větším výkonem, než u identického motoru U Škody, je myslím zásah softwarového technika, který nahraje do řídící jednotky de facto originální SW pro uvedený motor, zcela legitimní. :-!
Avatar - Ada je zase tady
25. 7. 2014 22:48
Re: Crossover
Kdyby Rumunster nevypadal jako rendlíkovská kreatura, prodával by se výborně. :-!

[odkaz]
Avatar - Ada je zase tady
25. 7. 2014 22:40
Re: škoda
To je nesmysl. To první je klasická zm|'dokresba a ta druhá nafouklá Fabie tahá břicho po zemi, takže s SUV to nemá nic společného.
Avatar - HEMI
25. 7. 2014 16:55
Re: SUV
odhliadnuc od označenia SAV ako čisto marketingového ťahu automobilky BMW, bolo toto označenie uvedené po prvý krát pri rade X5.
Ľudia z marketingového oddelenia značky totiž pri rade X6 vymysleli inú variantu: SAC, Sports Activity Coupe... ;-)
25. 7. 2014 11:28
Re: SUV
Landcruiser, Range Rover, medvěd třídy G jsou velké luxusní offroady a není to nesmysl. Jako SUV je tady nikdo neoznačí.