Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Electric a její elektrovýzbroj pro Mexiko

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 6. 5. 2017 • 19:18
2
1
Plzeňská společnost Škoda Electric se významně podílela na výrobě trolejbusu, jehož zkušební provoz s cestujícími byl zahájen v hlavním městě Mexika.

Dopravní podnik dvacetimilionové metropole Mexiko City plánuje modernizaci vozového parku a ke zkouškám si vybral vůz, který vyrábí Škoda Electric s místím významným výrobcem autobusů, firmou DINA.

Tento trolejbus byl postaven speciálně pro potřeby dopravního podniku STE (Sistema de Transporte Electrico) v Cuidad de Mexico. Společnost Škoda Electric pro něj dodala kompletní moderní elektrovýzbroj.

Kromě moderního odbavovacího systému, GPRS, WIFI a kamerového systému disponuje vozidlo novým řešením trakčního pohonu, který mu umožňuje nezávislý dojezd na diesel generátor až do vzdálenosti 30 kilometr, což lze využít hlavně při průjezdy tunely nebo při případných výpadcích v dodávkách elektrické energie.

Obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch k tomu uvedl, že trolejbus by měl ve zkušebním provozu jezdit v mexickém hlavním městě v průběhu letošního roku. Cílem je, aby si zákazník mohl v reálném provozu ověřit výhody nových řešení trolejbusů s moderní elektrickou výzbrojí.

Mexické hlavní město se dlouhodobě potýká s problematikou znečištění ovzduší – a to i v důsledku silné dopravy. Radnice města proto plánuje na z jedné z nejdůležitějších dopravních tepen, známé Eje Central, vytvořit tzv. koridor s „nulovými emisemi“.

Cílem je využít k hromadné dopravě ekologická vozidla – trolejbusy. Hlavní město Mexika trolejbusy úspěšně provozuje již od roku 1954, nyní se chystá tradiční způsob dopravy posílit o flotilu nových vozů.

Pro Škodu Electric není mexický trh úplně novým teritoriem. Před dvěma lety plzeňská firma společně s tamním výrobcem DINA dodala pětadvacet nových trolejbusů pro mexické město Guadalajara. Od ledna 2016 jsou tato vozidla součástí integrovaného dopravního systému města – Linea 3, který denně přepraví více než deset milionů pasažérů.

Dopravní podnik Guadalajary novými trolejbusy nahradil zhruba třicet let provozované zastaralé vozy. Hodnota této zakázky se pro Škodu pohybuje na úrovni 100 milionů korun.

Související články

Témata
Avatar - Barry Lyndon
6. 5. 2017 15:04
pěkné
to třeba hlavní město ČEZka trolejbusy zrušilo a masivně využívá smrtuté a nebo ještě smrdutější dieselbusy.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud