Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Fabia II: Na stovky zájemců se již nedostane

redakce AUTO.CZ
Diskuze (174)
Zájem o končící druhou generaci modelu Škoda Fabia je velký, automobilka i přes mimořádné směny nebude schopna uspokojit všechny zákazníky.

Automobilka Škoda Auto několika stům lidí, na které se již druhá generace Fabie nedostane, nabídne přednostně nový model, který na český trh dorazí v polovině listopadu.

"Za poslední léta jsme neměli na domácím hřišti tak úspěšný výběhový model, jako v tomto případě. Zájemce pečlivě evidujeme a tito budou prvními, kterým nabídneme novou generaci," uvedl ředitel prodejní organizace Škody pro ČR Luboš Vlček.

Fabia III bude mít světovou premiéru 2. října na pařížském autosalonu a od 7. října si ji budou moci prohlédnout i zájemci na akci Designblok 2014 v Praze.

O ceně nové Fabie se podle Vlčka stále diskutuje v mateřském koncernu Volkswagen. "Již nyní mohu slíbit, že se bude jednat o velice atraktivní nabídku," řekl pouze. Akční cena končícího modelu začíná na 219.900 Kč.

Škoda zaznamenala na českém trhu o prázdninách výrazný růst. V červenci zvýšila meziročně prodej o 30 procent na 5508 vozů, což je nejlepší výsledek značky v daném měsíci. Byl to devátý růstový měsíc v řadě a zvyšování odbytu očekává i po zbytek roku.

"Prázdninové měsíce patří z hlediska zákaznické aktivity v rámci roku logicky spíše k těm slabším, o to větší hodnotu pro nás tento růst představuje. Pozitivní trend v počtu nově přijatých objednávek pro následující období nás naplňuje značným optimismem," dodal Vlček.

Prodejní síť Škody v Česku postupně mění svůj vzhled. V současnosti má nový design 24 autocenter a do konce roku by jich mělo být 70. Přechod všech dealerství na nový design se plánuje do konce příštího roku. "Předpokládáme, že k tomuto datu bude v ČR maximálně 200 obchodních míst Škoda ve zbrusu novém hávu," uvedl Vlček. V současnosti eviduje automobilka v tuzemsku kolem 230 prodejen, a jejich počet se tak zhruba o desetinu sníží.

Do konce letošního roku Škoda zároveň plánuje rozšíření programu prodeje ojetin Škoda Plus na 100 prodejních míst. Prodej ojetých aut by měl stoupnout zhruba o 5000 na 30.000 automobilů.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (174)
Avatar - _Karel_
3. 9. 2014 12:53
Re: V Nemecku je ich na skladoch plno
Předpokládal jsem a předpokládám pořád /možná chybně/, že už nevyrábí nové.
Ty mínusy nemáš ode mě.To jen tak.
3. 9. 2014 12:32
Re: Nejhorší je,
Uprimnu sustrat. :-(
3. 9. 2014 11:04
Re: Překvapení? Ani ne.
Na vyber je tu stale napr. Corsa, Punto, C3, i20 s rovnakou cenou, pripadne za par drobnych naviac Fiesta, Clio... nie je dovod hikat nad Fabiou, co je jednak hnusna ako dnu, tak von, stiesnena, s priemernym podvozkom a pocitom z jazdy a pohodlia.

Ale zase na druhej strane kvoli 15litrom kufra sa daktori pojdu aj pozabijat, asi to bude tahak.
3. 9. 2014 10:19
Re: Cena
KIA ti uz nesmakuje, alebo co sa s tebou deje?
3. 9. 2014 09:22
Re: Hahaha :D
Jojo, honem prodlužovat směny, ať vyrobíme víc fábii, které střelíme za výprodejové ceny 8-s