Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda Fabia III přistižena na dálnici D11 (foto/video)

Tomáš Kovařík Tomáš Kovařík 29. 5. 2014 • 00:26
14
213
Zobrazit náhledy (14)
Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia
Přestože do světové premiéry třetí generace Škody Fabia na pařížském autosalonu zbývají ještě více než čtyři měsíce, zamaskované automobily se již prohánějí v běžném provozu.

Video se připravuje ...

Zákulisní informace naznačovaly, že Škoda Fabia III zůstane novinářům i široké veřejnosti dokonale utajena až do samotné premiéry 2. října v Paříži. Vzhledem k tomu, jak moc je tento model pro mladoboleslavskou automobilku důležitý (druhá nejprodávanější Škodovka, loni v Česku 9886 vozů), se těmto zprávám nešlo divit.

Jenže jak už to v Česku chodí, tady se nic neutají, a tak se tento týden na českém internetu doslova roztrhl pytel s nejrůznějšími více či méně kvalitními záběry stále ještě částečně zakamuflovaných hatchbacků prohánějících se po hradecké dálnici.

Přinášíme vám několik fotografií a také tři poměrně kvalitní videa od Jakuba Hrbáče, který je pořídil právě na zmíněné D11. Na nich jsou už dobře patrné vnější tvary budoucí malé Škodovky, přestože je stále ještě kryje maskování. I přes něj je však zjevné, že automobil bude hranatější než předchůdce a že v duchu stylistického jazyka Škodovky dostane některé díly ve stylu Rapidu a stávající Octavie, v tomto směru půjde zejména o světlomety a masku chladiče.

Video se připravuje ...

Podle dobře informovaných zdrojů přímo ze Škodovky by nová Fabia už neměla trpět nesourodostí poměru mezi šířkou a výškou, patrnou zejména při pohledu zezadu. Jinými slovy: měla by být o něco nižší a také o něco širší než stávající verze. Na záběrech maskovaného vozu jsou zadní svítilny nadměrné zvětšené, ve skutečnosti takové rozhodně nebudou a podle všeho nebudou vůbec zasahovat do výklopné zádi. Za zvýrazněnou odtrhovou hranu bychom se však přimlouvali.

Dění kolem třetí generace Škody Fabia budeme i nadále sledovat a jakmile zjistíme další podrobnosti, případně získáme nové fotografie a videa, ihned se o ně s vámi podělíme. Stále ještě se ani náznakem neobjevily záběry chystaného kombi, které se údajně mimořádně povedlo a prodávat se začne hned zkraje roku 2015. Stejně tak prý nebyla úplně zatracena ani myšlenka na sportovní verzi RS.

Video se připravuje ...

Foto a video: Jakub Hrbáč

Související články

Témata
Avatar - chlapecx
23. 7. 2014 19:56
Re: Bude umět stahovat okna?
tím spíš :-P >:D a jinak rapid a citigo už jsou na tom líp než byly mod letošního modelovýho roku :-)
Avatar - rokyta.p
13. 6. 2014 08:08
já takto
Červená na litých kolech s 1.2TSI :-)
9. 6. 2014 22:00
Skoda
katastrofa akože ten dizajn a ten zadok totálne hrúza chcelo by to zmenit dizajnera!!!
7. 6. 2014 12:42
Re: Načo toľko komentárov k tejto plechovici?
přesně tak. škodovka se za posledních minimálně 5 let vzdala svoji výjimečnosti, o kterou se snažili například odvážným roomsterem nebo (předfaceliftovým) yetim a superbem II. bohužel poslední generace je jedna škatule jako druhá. komfortu škodovky taky nikdy moc nepobraly. kdyby se lidi neřídili lacinou nálepkou, že jde o české auto, a tudíž by jej všichni češi měli kupovat, určitě by si vybrali zajímavější.
3. 6. 2014 19:02
Re: Nástup MASITÝCH zadnic
:yes: :yes: :yes:
Články odjinud