Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda: Malé SUV by mohlo přijít v roce 2017

David Bureš David Bureš 16. 4. 2015
187
V roce 2020 se má na celém světě prodávat asi 22 milionů SUV. Není tak divu, že Škoda chce nabídku takových aut rozšířit.

Škoda Auto v současnosti nabízí jedno SUV, model Yeti, v budoucnu se ale mladoboleslavská nabídka takových vozů zásadním způsobem rozšíří. Vedle již potvrzeného velkého SUV je zvažováno také malé SUV. Podle informací britského Auto Expressu přijde na trh v roce 2017.

Samo vedení Škody zatím o voze oficiálně mlčí. Šéf automobilky Winfried Vahland v minulosti pouze řekl, že výrobce studuje trendy, přičemž podle jeho názoru by se malé SUV prosadilo pouze v Evropě a ne v Číně, která je pro Škodu důležitým odbytištěm.

„Pokud půjdeme tímto směrem, nebude to čtyřkolka. Zachová si ale geny Škody – vysoký posaz a prostorný interiér,“ řekl na adresu možné novinky Vahland s tím, že by takový automobil byl cenově dostupný.

Auto Express o novince mluví jako o „Fabii SUV.“ Toto označení má odkazovat na velikost a vzhled nového vozu, který se v těchto parametrech bude podobat již prodávanému malému hatchbacku. Dříve se spekulovalo o tom, že se auto bude jmenovat Yeti. Nástupce dnešního auta s tímto označením má totiž podle těchto zpráv vyrůst a přejmenovat se na Sherpa.

Základem auta má být modulární platforma MQB. V minulosti se spekulovalo o tom, že by malé SUV mohlo použít prodlouženou platformu NSF ze Citigo, zkrácená verze MQB se ale zřejmě jeví jako lepší řešení.

V rámci ušetření nákladů bude vůz s okřídleným šípem ve znaku sdílet techniku s dalšími chystanými SUV z dílny VW Group. Zatímco Škoda zůstává v souvislosti s malým SUV tajemná, ostatní koncernové značky o takových vozech mluví vcelku otevřeně.

Volkswagen již takové auto naznačil konceptem T-ROC. Seat tvrdí, že malé SUV přijde po kompaktním SUV, které se začne vyrábět příští rok v Kvasinách. Malé SUV plánuje také Audi, model Q1 je naplánován pro rok 2016.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

malá SUV
| 28. 4. 2015
Lada 4x4 - dĺžka 372cm, rázvor 220cm, šírka 168cm :-)
Avatar - kaa
malá SUV
| 18. 4. 2015
YETI - Délka 422 cm/ Rozvor 257 cm/Šířka 179 cm
JUKE - Délka 413 cm/ Rozvor 253 cm/Šířka 176 cm
Takže rozdíly v rozměrech minimální.
Jinak srovnávat Roomster versus Aygo je slušná hloupost že?
Avatar - Auto-fan
Gilgite, proč?!
| 18. 4. 2015
>:D >:D :yes: :yes:
Avatar - Auto-fan
Gilgite, proč?!
| 18. 4. 2015
Avatar - Auto-fan
CUV?
| 18. 4. 2015
ANO Superb JE luxusni :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku