Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škoda spustila výrobu Fabie Combi, do prodeje půjde v polovině ledna

Jan Mička Jan Mička 15. 12. 2014 • 21:50
30
3
Zobrazit náhledy (30)
Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia Škoda Fabia
Škoda Auto spustila výrobu Fabie Combi více než čtvrt roku po výchozím hatchbacku. Vůz poprvé vyzkoušíme již v první polovině ledna.

Mladoboleslavský závod automobilky Škoda Auto musel být pro výrobu nové Fabie uzpůsoben již během letní odstávky. Výchozí hatchback pak začal z výrobní linky sjíždět 28.srpna, tedy v den, kdy do světa vyrazila také nová série fotografií produkčního vozu. Vedle rozsáhlých úprav zařízení vzniklo také zcela nové pracoviště pro konfiguraci bezpečnostním systémů, které Fabia převzala od modelů vyšších tříd.

Více než tři měsíce po hatchbacku došla řada také na kombi, které jsme si mohli osahat na pražském Strahově ještě před světovou premiérou na autosalonu v Paříži. Delší karoserie zajistila zavazadelník o základním objemu 530 litrů, vzadu nad hlavou je díky rozdílné linii střechy více místa, a co se bezpečnosti a výbavy týče, udržuje vůz stejný standard, jako hatchback. Praktičtější provedení je se stejným motorem (základem je tříválec 1.0 MPI/55 kW) pouze o 10.000 Kč dražší.

Nová Škoda Fabia se začne prodávat již v polovině ledna příštího roku. Ještě před tím ji ale osobně vyzkoušíme během mezinárodní prezentace v okolí francouzského Nice. První jízdní dojmy vám klasicky přineseme v nejbližším možném termínu.

Související články

Témata
16. 12. 2014 11:29
skoro jak Buddha...
[odkaz] >:D

[odkaz]
Pathetic! Uz si nekdo vsimnul jak je SKODA SIMPLY CLEVER nezakryva plastem kolejnice pod sedadly? RAPID, FAB_III, Toledo...setrim, setris setrime...nas*at! :-!
Avatar - baca42
15. 12. 2014 18:10
hagusy
Myslel jsem že střešní nosič se bude přidělávat jinak, ale na fotce vidím hagusy jako má i moje stará FI. Nebo bude na výběr ze dvou typů nosičů?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud