Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škodovácké odbory: Úprava továren na elektromobilitu se neobejde bez omezení výroby

ČTK ČTK 27. 5. 2022 • 22:55
14
24
Zobrazit náhledy (14)
Škoda zahajuje v Mladé Boleslavi výrobu bateriových systémů pro platformu MEB Škoda Enyaq Coupé iV Škoda Enyaq Coupé iV Škoda Enyaq Coupé iV Škoda Enyaq Coupé iV Škoda Enyaq iV Škoda Enyaq Škoda vyrábí baterie pro elektromobily i hybridy celého koncernu VW Škoda vyrábí baterie pro elektromobily i hybridy celého koncernu VW

Předělání továren automobilky Škoda Auto na elektromobilitu se neobejde bez zásadního omezení výroby, řekl pro dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář předseda podnikové rady Jaroslav Povšík.

Předělání továren na výrobu vozů s elektrickým pohonem nese název Trinity, podílí se na něm celý koncern Volskwagen. Podle Povšíka bude nutné hlídat počet zaměstnanců, aby nenastalo hromadné propouštění. Přesný scénář přestavby závodů ale zatím není jasný.

Video se připravuje ...

Povšík chce být každý týden v kontaktu s předsedkyní Rady zaměstnanců Volkswagen Danielou Cavalloovou, se kterou hodlá řešit všechny potřebné záležitosti v předstihu. "Protože tak složitou situaci, která nás čeká, nikdo z nás ještě nezažil. Jedná se o projekt Trinity - předělání našich továren na kompletní e-mobilitu. To znamená: všechna zařízení demontovat, odvézt, změřit všechny stávající budovy z hlediska vhodnosti, nosnosti, funkčnosti a případně je nahradit," uvedl Povšík.

Dalším kritickým momentem budou podle Povšíka komponenty pro výrobu elektromobilů, jejich přerozdělení v koncernu Volkswagen a přidělení Gigafactory, tedy velké továrny na baterie, která by mohla v Česku vzniknout.

Škoda Auto již zahájila ve svém hlavním výrobním závodě výrobu bateriových systémů pro plně elektrické vozy. Mladoboleslavský hlavní závod automobilky je tak jediným výrobním místem bateriových systémů pro platformu elektrických vozů MEB koncernu v Evropě kromě Německa. Škoda do výrobní linky investovala 130 milionů eur (asi 3,2 miliardy Kč). V budoucnu se zde ročně vyrobí až 250.000 bateriových systémů ročně.

Škoda Auto vyrábí v Mladé Boleslavi navíc ještě další elektrokomponenty. Již od podzimu 2019 zde vznikají vysokonapěťové trakční baterie, které se používají v modelech Superb iV, Octavia iV a ve vozech s plug-in hybridním pohonem dalších koncernových značek.

Do roku 2030 automobilka počítá s tím, že zvýší podíl prodejů čistě bateriových elektromobilů v Evropě na 50 až 70 procent v závislosti na vývoji trhu. Za tímto účelem bude firma v příštích letech pokračovat v elektrifikaci svého modelového portfolia. Do roku 2030 se nabídka rozšíří nejméně o tři další čisté elektromobily, které budou cenově a velikostí pod úrovní modelu Enyaq iV.

Související články

Témata
Avatar - twistedTSD
2. 7. 2022 16:45
Re: primadoni
Až na to, že smartphone nezlevňoval proto, že zlevnila baterie. On teda vlastně smartphone stojí furt stejně, jen během pár měsíců výrobci přišli na to, že bez nakouslého jablka může stát polovinu a umět víc. Kromě dotykového UI na dotykovém smartphone totiž nic převratného nebylo.

Jsi ubohý s tím svým rochněním se ve faktu, že stát tlačí tvou jedinou pravdu a ničí svobodnou spotřebitelskou volbu. Přej a bude ti přáno.

Miluji tyhle desetileté plány automobilek na zákaznické preference. Není to trapas, že jen 70 %? Prodlužování grafíků říká, že za EV nám budou tou dobou eutomobilky platit, id.3 je nový brouk, kde je kurňa chyba? Renault, Peugeot nebo Ford plánují 100 % - teda s hvězdičkou pod čarou, že když to nepůjde na odbyt, tak je stát zadotuje.

A s druhou hvězdičkou, že zásadně jen a pouze v evropském socialistickém svazu.
Avatar - twistedTSD
2. 7. 2022 16:29
Re: primadoni
https://www.hybrid.cz/…a-na-850-000-kc/

Leaf druhé generace, stejných 40 kWh jako Mégane, akorát za 850 tisíc Kč. Nějak ti prodlužování grafů nevychází. Ono to to totiž funguje jen v případě, že do cen ICE započítáš pokuty a ceník EV vytáhneš z doby, kdy se pomalu dělaly ručně. :D
29. 5. 2022 09:01
Re: primadoni
Electric Cars Are Coming And If You Don’t Like It, Tough
29. 5. 2022 01:04
Re: primadoni
Viz. můj předchozí příspěvek. Díky, že jsi mi jeho platnost do puntíku potvrdil! :-)
28. 5. 2022 17:54
Re: primadoni
Cha cha cha

Klidne si odmysli paralelu s elektronikou.

Ke ktere maji nicmene EV z principu blizko.
Jelikoz pohon tvori z velke casti elektronika a baterie. Tak jako u smartphonu...

Kdypak asi uznas konec spalovacich motoru? Az budou EV tvorit vic nez 50% prodeju? Za pet let? Nebo tu budes trolit do posledniho rucne vyrobenyho spalovaciho exota?

Podle tebe se zrejme elektronika nevyviji...
A mas sve vlastni zakonitosti trhu, ktere odporuji veskerym svetovym expertum.

https://www.forbes.com/…t-like-it-tough/?…
Electric Cars Are Coming And If You Don’t Like It, Tough
:D :D :D
Elektromobily přicházejí a pokud se vám to nelíbí, kruté ;-)

Volkswagen now saying 70% of sedan and SUV sales from its namesake VW brand in Europe will be battery electric by 2030 :-!
Články odjinud