Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Škodu Felicia jako rat rod už jste viděli? Tato divočina je na prodej

Jan Zajíc Jan Zajíc 18. 6. 2022 • 22:51
10
16
Zobrazit náhledy (10)
Škoda Felicia Rat Rod Škoda Felicia Rat Rod Škoda Felicia Rat Rod Škoda Felicia Rat Rod Škoda Felicia Rat Rod

V tuzemsku možná není kultura rat rodů tak rozšířená jako ve Spojených státech amerických, tedy v její domovině, svoje příznivce tu ale rozhodně má.

Někteří z nich přitom nezůstávají jen u fandění, ale pouští se také do stavby auta. V takovém případě si mohou vybrat ze svou hlavních směrů: buď se vydat ve stopách originálů, nebo svůj rat rod přizpůsobit domácímu prostředí.

První způsob je jasný, jde o stavbu vozu, který se bude co nejvíc podobat vzorům z USA, odkud k nám tento styl úprav přišel. Využije se tedy americká technika.

Video se připravuje ...

Druhá cesta pak představuje spíš inspiraci, kdy tvůrce rat rod sice postaví podle jakýchsi "pravidel" tohoto stylu, sáhne ale po domácí technice. A protože žijeme v České republice, přímo se nabízí využít díly z nějaké škodovky, případně rovnou z několika vozů mladoboleslavského výrobce.

A právě druhý postup zvolil jistý nadšenec, který vytvořil rat rod ze Škody Felicia. Té novodobé. Oblíbený hatchback přitom proměnil takřka k nepoznání. Auto má sníženou karoserii, která prošla i dalšími úpravami a byla také zahlazena. I když "zahlazena" je silné slovo, v případě rat radů se totiž na čistotu práce nehraje, takže vůz se chlubí "jizvami" po řezaní a svařování.

Modifikovanou karoserii doplňují odhalená kola v retro designu s bílými bočnicemi, na výšku orientovaný chladič s klasicky vyhlížející maskou a odhalený motorový prostor, z něhož trčí výfuky.

Pohonné ústrojí bylo převzato z Felicie, "Ratlicii" tak do pohybu uvádí atmosféricky plněný čtyřválec o objemu 1,6 litru, tedy známý motor 1.6 MPI.

Uvnitř najdeme radikálně minimalistický interiér se čtyřmi spartánsky vyhlížejícími sedadly bez čalounění, odhalenou palivovou nádrž a jednoduchou palubní desku. Přístrojovka pochází z dárcovské Felicie.

Neobvyklý český rat rod, který asi nikdy nedostanete legálním způsobem na silnice, je nyní na prodej. Cenu bohužel neznáme, prodejce čeká na nabídky.

Související články

Témata
19. 6. 2022 11:24
....
Kam to speje...tento hnus este niekto vobec nafoti a riesi... do placu ako ludom prepina, ked nevedia uz co od nudy...
Avatar - lordlord
19. 6. 2022 10:47
Re: Ach ta čeština
asi je s/z strašně těžký
Avatar - petr petrumr
19. 6. 2022 07:53
Re: Toto my pripomína...
kdybys napsal, že asi váha ti nedovolí to tahat na vozíku a nebudeš platit za vozík e-známku, tak dalo by se diskutovat.
Avatar - petr petrumr
19. 6. 2022 07:49
Re: Ach ta čeština
asi mínusy dali ti, co nejezdí na červenou, neparkují v křižovatce, na přechodech, na trávě. atd.
Avatar - petr petrumr
19. 6. 2022 07:46
Re: Len ďalšia tragédia...
správně napsaný, škodovka nic nenabízí, třeba na fabii ani ten mild hybrid nebo automat, který by nepotřeboval peníze na servis jako dsg s dvouma spojkama. V čr je to, ale skoro nemoc.
Články odjinud