Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Skupina PSA vybaví nový infotainment operačním systémem Android

Ondřej Mára Ondřej Mára 14. 8. 2020 • 02:48
7
13
Zobrazit náhledy (7)
BMW Android Auto BMW Android Auto

Operační systém Android Automotive OS se objeví ve vozech Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall.

Skupina PSA na svém Linkedin profilu oznámila, že od roku 2023 budou nové modely jejích značek vybaveny operačním systémem Android Automotive OS. Tedy Open-source platformou operačního systému pro automobily, kterou vyvíjí a dodává společnost Google.

Vzhledem k nedávnému spojení skupiny PSA se skupinou FCA, čímž vznikla nová společnost s označením Stellantis, bychom se ale nedivili, pokud by se pro využití systému Android Automotive rozhodli i značky spadající pod skupinu FCA  - tedy především Fiat, Alfa Romeo, Chrysler a Jeep.

Skupina PSA pokračuje ve své digitální transformaci a spolupráci se společností Google. Operační systém Android Automotive umožní skupině PSA zlepšit agilitu i efektivitu a současné umožní nabídnout personalizaci rozhraní zákazníkům ve voze. Tato nová spolupráce je důležitým krokem ve vztahu mezi PSA a Google,“ uvedl za skupinu PSA Christophe Rauturier.

Bližší informace o funkcích a možnostech operačního systému Android Automotive ve vozech skupiny PSA se dozvíme později, obrázek si ovšem můžeme utvořit například u nových modelů Polestar a Polestar 2.

Právě vozy značky Polestar totiž nabídly operační systém Android Automotive mezi prvními – a zatím za něj sklízí chválu. Brzy by je ovšem měly následovat i vozy značky Volvo, která rovněž spadá pod čínský koncern Geely. V blízké budoucnosti pak s použitím systému Android Automotive počítá i koncern General Motors, který ho chce nasadit do modelů značek Chevrolet a Cadillac.

Využití operačního systému Android Automotive přitom může automobilkám ušetřit nemalé náklady i potíže s vývojem vlastního systému infotainmentu, což je v posledních letech stále důležitější součást výbavy automobilů.

Díky zkušenostem společnosti Google s vývojem operačních systémů pro mobilní zařízení lze navíc od Android Automotive OS očekávat pokročilé funkce a intuitivní ovládání, včetně možnosti bezdrátových aktualizací a rozsáhlé nabídky aplikací od třetích stran. I menší značky se tak konečně budou moci přiblížit operačnímu systému Tesly, který byl dlouhou dobu poměrně unikátní záležitostí.

Související články

Témata
Avatar - Martin911Turbo
17. 8. 2020 18:08
FCA a android...
Už vidím jak skupina FCA, hodí do vzduchu svůj perfektní Uconnect v 5 generaci a nahradí jej Androidem...
Uconnect 12, co je v novém RAM, bude i dle spy foto v novém Grand Cherokee
Avatar - kuk
16. 8. 2020 13:44
Vzrušující jak dědovy trenky.
Vzrušující jak dědovy trenky. :D
15. 8. 2020 13:47
Re: další důvod
Ada preferuje MS-DOS :-)
15. 8. 2020 09:20
Re: Počátek konce
Takhle cernobily to rozhodne neni.
Ale klidne muzes mit taky pravdu, to vsechno zalezi jen na tom, jak to SW reseni kdo navrhne a jak ho bude updatovat.

Osobne si myslim, ze to prave bude spis lepsi nez doposud, jenze kdo vi, tohle jde tak obtizne udelat dobre a tak snadno zvorat :-)
15. 8. 2020 09:18
Re: teraz tam android nie je?
No linux je to urcite, to je dneska vsechno od televize po satelity.

Ale jde o to, kdo to dela. Ten co tam maji ted si delaji sami (nebo treti strana nejaka pro ne na miru) a ten novy budou mit primo od googlu.

A ted hadej, kdo to s tim androidem umi lip ... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud