Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Španělsko chce po Seatu vrátit dotace kvůli skandálu s emisemi

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 27. 9. 2015 • 04:44
101
Skandál s falšováním údajů o emisích neovlivní zaměstnanost ve Španělsku. Volkswagen o tom ujistil zdejšího ministra průmyslu, energetiky a cestovního ruchu.

Španělská vláda bude po automobilce Seat požadovat vrácení části dotací, které firma patřící do koncernu Volkswagen obdržela v rámci programu na podporu prodeje nových vozů šetrnějších k životnímu prostředí. Uvedl to španělský ministr průmyslu, energetiky a cestovního ruchu José Manuel Soria. Španělsko tak reaguje na přiznání koncernu Volkswagen, že do zhruba 11 milionů aut v celém světě instaloval software umožňující manipulovat s emisními testy.

Soria nyní očekává, že automobilka Seat bude jeho ministerstvo informovat o tom, kolika jejích vozů se skandál s falšováním údajů o emisích týká. Podle listu El País instaloval Seat od roku 2009 motory umožňující manipulaci s emisními testy do více než půl milionu automobilů, napsala agentura AFP.

Volkswagen na skandál reagoval změnami ve vedení i struktuře koncernu. Novým šéfem podniku byl v pátek jmenován Matthias Müller, který dosud řídil dceřinou společnost Porsche. Müller v čele koncernu nahradí Martina Winterkorna, který kvůli skandálu odstoupil z funkce.

Personální změny ve Volkswagenu se dotknou i španělské součásti Seat. Její dosavadní šéf Jürgen Stackmann totiž v představenstvu koncernu Volkswagen vystřídá odcházejícího Christiana Klinglera, který byl zodpovědný za prodej a marketing. Stackmanna pak v čele Seatu nahradí Luca de Meo, jenž měl doposud na starosti prodej značky Audi.

Témata
Re: Dojná kráva
Na ceském trhu a nekterých dalsích trzích je Skoda lepsí nez Hyundai, na mnoha jiných trzích je Hyundai lepsí nez Skoda, a na rade dalsích trhu kde se hyundai prodává Skoda vubec není zastoupena.

Továrna Hyundai v Nosovicích je normální továrna s plným výrobním cyklem. A proc by Hyundai nemohl prevzít Skodovku?

Ano, propoustení v CR je mi celkem ukradené.
Avatar - Jirka.12345
29. 9. 2015 10:34
Re: K zamyšlení...
Aha, já sem moc nechodím, takže jsem to nevěděl.
Avatar - Barrichello
29. 9. 2015 10:20
Re: K zamyšlení...
Protože dostal BAN, ty to nevíš?
Avatar - Jirka.12345
29. 9. 2015 10:19
Re: K zamyšlení...
Hele Guglite, ty šoupej nohama, prskáš tady o podvodech a přitom sám seš podvodník a zaměstnanec hjondé který se skrývá zase za jiným nickem. Pročpak sis změnil nick?
Avatar - Barrichello
29. 9. 2015 09:52
Re: Dojná kráva
Západ je jednou přestane brát a bude chtít abysme je vzali mi.

Nebo se někteří rozhodnou že to zkusí někde, kde je slabá policie a armáda, chaos a korupce a lidi nedrží spolu a každý se zajímá jen o sebe.
Tak kde by to asi mohli zkusti, kam to mají ze západu nejblíž >:D

Přemýšlej >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud