Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Špatná zpráva pro fanoušky: 24 hodin v Le Mans 2020 se pojede bez diváků

David Bureš David Bureš 11. 8. 2020 • 15:15
52
5
Zobrazit náhledy (52)
Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota

Očekávané se stalo skutečností. Letošní ročník slavného vytrvalostního závodu v Le Mans se pojede za zavřenými dveřmi.

Dění ve světě letos silně omezuje pandemie koronaviru. Platí to také pro motoristické disciplíny. Jednotlivé šampionáty mění kalendáře letošní sezony, případně ruší mnohé závody, a to včetně těch nejvýznamnějších sérií jako Formule 1 nebo WRC. Šíření onemocnění covid-19 ovlivnilo také letošní, již 88. ročník 24 hodin v Le Mans.

Pořadatelé nejprve museli přesunout konání závodu z tradičního červnového termínu na zářijový, nyní pak oznámili, že letošní ročník se pojede bez diváků. Je to vůbec poprvé v historii tohoto závodu, co se tak stalo.

„Během několika posledních týdnů jsme zvažovali mnoho možností, jak bychom mohli v září uspořádat naši akci za přítomnosti fanoušků, i když v omezeném počtu. Nicméně vzhledem k omezením, která se týkají organizování několikadenní akce s měřítkem festivalu, jsme s místními úřady rozhodli o tom, že se závod bude konat za zavřenými dveřmi,“ oznámil v tiskovém prohlášení Pierre Fillon prezident Automobile Club de l’Ouest, která slavný závod organizuje. Zdůrazňuje, že když jde o bezpečnost, nelze dělat kompromisy.

Přímo v dějišti závodu tak kromě členů týmů a organizátorů bude moci být přítomen jen omezený počet novinářů. Fanoušci nicméně o 88. ročník 24 hodin v Le Mans nepřijdou. Vytrvalostní závod bude přenášen digitálně, přičemž pořadatelé slibují, že díky nové digitální platformě budou mít diváci jedinečnou možnost odhalit, co se děje v zákulisí.

Závod 24 hodin Le Mans 2020 se podle původních plánů měl odehrát o víkendu 13. a 14. června, už v březnu však organizátoři kvůli šíření onemocnění covid-19 závod preventivně přesunuli na září. Spolu s tím se měnil i kalendář vytrvalostního okruhového šampionátu WEC. Závodit se tak bude o víkendu 19. a 20. září s tím, že start je naplánován na sobotu 14:30. To Le Mans Classic, tradiční akce věnovaná historickým závodním speciálům, se přesunulo až na rok 2021.

Letošní ročník Le Mans by měl být poslední podle aktuálních pravidel kategorie LMP1. Od roku 2021 by totiž novým vrcholem startovního pole měla být kategorie Hypercar s vozy odvozenými od sériových aut. V minulosti účast potvrdila Toyota nebo Scuderia Cameron Glickenhaus. Letos tak v LMP1 nasadí svůj speciál jediný tovární tým, Toyota Gazoo Racing. Doplní ji však týmy Rebellion se svým speciálem nebo Team LNT s vozidlem Ginetta.

Související články

Témata
Avatar - speedfred
11. 8. 2020 21:41
Re: Zrovna letos
Tak namiesto Le Mans bude Le Most 😂
Avatar - Dinar
11. 8. 2020 12:31
Zrovna letos
jsem se konečně chystal, po letech slibování si, že se pojedu podívat na Le Mans Classic a prd...
Tak snad příští rok.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud