Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Speciální Toyota GR Yaris oslavuje úspěch ve WRC. Bude jen 300 kusů pro Německo

Lukáš Volšický
Diskuze (13)

Japonská Toyota představuje novou speciální edici populární řidičské čtyřkolky GR Yaris. Bude se prodávat pouze v Německu skrze složitý nákupní proces, vznikne v pouze 300 kusech a slibuje nové nastavení od inženýrů továrního WRC týmu.

Toyota Gazoo Racing má po letošní sezoně světového šampionátu WRC obrovský důvod k oslavám. V závěrečném podniku v Japonsku yarisy dokončily letošní mistrovství světa se zlatem, stříbrem i bronzem. A Toyota se rozhodla oslavit úspěch na domácí půdě novou speciální edicí sportovního produkčního GR Yarisu. Bude k dispozici pouze k Německu a vznikne v omezeném počtu 300 kusů.

Nová Toyota GR Yaris WRC Special Edition se inspiruje továrními válečnými barvami soutěžáků divize Gazoo Racing a bude dostupná pouze v červeném nebo bílém laku. Červenou nesou i brzdové třmeny v osmnáctipalcových desetipaprskových kolech z lehkých slitin. Toyota současně uvádí, že na unikátním GR Yarisu představí i nová vylepšení vyvinutá inženýry týmu pro WRC. Bližší podrobnosti však zveřejní až před oficiálním uvedením modelu.

Všechny speciální GR Yarisy jsou vybaveny paketem „High Performance“ se samosvorným diferenciálem Torsen a „specifickým“ nastavením. Toyota to vysvětluje tak, že GR Yaris Special Edition bude charakteristický „individuálním“ nastavením využívajícím odborných zkušeností továrního závodního týmu. Chce jím poskytnout ještě větší jízdní agilitu i ještě zábavnější řidičský zážitek.

Video se připravuje ...

Dokonce i speciální edice má standardní turbodmychadlem přeplňovanou tříválcovou šestnáctistovku o 192 kW (261 koních) a díky chytrému pohonu všech kol zrychlí z nuly na stovku za pouhých 5,5 sekundy. Šestistupňová manuální převodovka je samozřejmostí.

Toyota uvedla, že vzhledem k očekávané vysoké poptávce po nové limitované edici zavedla selektivní nákupní proces. Ve dnech od 27. listopadu do 4. prosince jsou přijímány žádosti zájemců, a pokud budou vybráni, po obdržení e-mailového upozornění budou mít 14 dnů na dokončení své objednávky. Speciální GR Yarisy se v Německu prodávají se základní cenou 42.490 eur, tedy přibližně 1.032.000 Kč.

Toyota letošní světový rallye šampionát WRC dokončila se ziskem prvního a druhého jezdeckého místa i titulu konstruktérů. Letošním šampionem je Elfyn Evans s navigátorem Scottem Martinem.

Lukáš Volšický
Diskuze (13)

Doporučujeme

30. 11. 2023 10:06
Re: Re: Člověka hlodá,
Parada, moja oblubena generacia
Avatar - speedfred
30. 11. 2023 09:18
Re: Člověka hlodá,
Teraz ti poskladajú nejaké turbo na mieru, vyvoj išiel poriadne vpred.
30. 11. 2023 09:06
šampion
On je letošním šampionem WRC Evans? Tak to by mu to měl někdo říct... ;-)
30. 11. 2023 09:03
Re: GR 300
Ja myslim ze na 8st nedojde. Proti automatum nic nemam, ale pri ostrejsi jizde by se clovek uklikal a ztratil prehled. 6man je pro to auto ideal.
Avatar - KANKUNEN
29. 11. 2023 21:18
Re: Člověka hlodá,
Ha, já tak nikdy nepřemýšlel, ale je to pravda.