Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Špionážní fotografie: Náš čtenář zachytil mulu SUV Škoda Snowman

Ondřej Chamilla Ondřej Chamilla 6. 3. 2015 • 18:45
9
66
Zobrazit náhledy (9)
Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti
Jeden z našich čtenářů vyfotil v Mladé Boleslavi testovací mulu nového SUV od Škodovky, modelu s pracovním názvem Snowman. Vůz má zatím prodlouženou a rozšířenou karoserii modelu Yeti.

Na podzim letošního roku přijde na trh Škoda Superb Combi, na jaře 2016 to má být podle našeho dobře informovaného zdroje MPV Roomster druhé generace a ve třetím čtvrtletí stejného roku se prý ukáže nové sedmimístné SUV Snowman. A právě poslední jmenovaný automobil zachytil náš čtenář, který si nepřál být jmenován, při prvních testech v Mladé Boleslavi.

Vůz je zatím důkladně maskovaný. Jedná se teprve o takzvanou mulu využívající panelů karoserie současného modelu Škoda Yeti, ačkoliv z fotografií je jasně patrné, že automobil je proti svému vzoru delší a výrazně širší. Model bude příbuzný se Seatem, přičemž oba vozy se mají vyrábět v závodě v Kvasinách. Předobraz španělského bratra můžete vidět na právě probíhajícím ženevském autosalonu v podobě konceptu 20V20.

Českému automobilu se zatím říká Snowman, uvidíme, jestli se tento název dostane i do sériové výroby. Zpátky však k fotografiím. Ty odhalují zejména výrazně vytáhlé blatníky, které jasně naznačují, že novinka bude podstatně širší než stávající Yeti.

V původních zprávách se hovořilo o tom, že sedmimístný automobil má konkurovat hlavně vozu Hyundai Santa Fe. Tomu trochu odporuje vyjádření šéfa Seatu Jürgena Stackmanna, který v našem exkluzivním rozhovoru prohlásil, že nové SUV, tedy onen bratr Snowmana, má být menší než koncept 20V20 s délkou 4,65 metru.

Nabízí se tak vysvětlení, že Seat bude příbuzný s příští generací Yeti, která má být konvenčnější, a Snowman bude v hierarchii stát nad nimi. To je však pouze náš odhad.

Aktualizováno: Podle posledních informací bude Snowman o 50 až 60 cm delší než Yeti, který má lehce přes 4,2 metru. Vůz bude k dispozici od konce roku 2016, a to nejdříve v pětimístné, později i sedmimístné variantě. očekávat můžeme motory podobné jako u nové Octavie včetně manuální a automatické převodovky. Vypadnou možná pouze základní motorizace.

Související články

Témata
9. 6. 2015 21:22
Snowman
Nový snowman je už dávno na crashtestech, zatím vypadá doobře
9. 3. 2015 19:33
To bude
perfektní škodovka za 800k. Jdeme nahoru, děláme čím dál víc Evropská auta, hlavně cenově.
9. 3. 2015 06:47
Re: Yeti
Zase další auto, na které bude muset fabrika vydat manuál jak jej odlišit od druhého -viz. Octa x Rapid.
Avatar - Hammunasakra
8. 3. 2015 23:54
Re: Snowman
Taky myslim že to je nejlepší verze ale [odkaz]
Avatar - Emel
8. 3. 2015 23:16
Re: Snowman
Snowman bude nejspíš co do motorizací hodně blízký Superbu, možná bez toho nejsilnějšího benzínu, ale 2.0TSI podle mě mít bude.

Není důvod, proč by Yeti nemohl mít 1.8TSI.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud