Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Statisíce mercedesů v Evropě prý mají ilegální emisní systém...

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 12. 6. 2018 • 00:06
39
Zhruba 774.000 automobilů Mercedes-Benz v Evropě je vybaveno nepřípustným softwarem pro regulaci emisí. Uvedlo to německé ministerstvo dopravy. V samotném Německu se uvedený problém týká asi 238.000 aut.

Německá vláda proto nařídí, aby tato auta byla okamžitě svolána k úpravě. Automobily Mercedes-Benz vyrábí německý koncern Daimler.

"Německá vláda nařídí okamžitě svolat 238.000 vozů společnosti Daimler v Německu," uvedlo ministerstvo. V krátkém sdělení na svých internetových stránkách nicméně neupřesnilo, zda budou svolány rovněž automobily mimo Německo.

Spolkový úřad pro motorová vozidla (KBA) již minulý měsíc Daimleru nařídil svolat k úpravě více než 6000 dodávkových vozů Mercedes Vito. Podle zprávy ministerstva se problém s nepřípustným softwarem kromě vozů Vito týká především naftových automobilů GLC 220d a C 220d.

Zatím není jasné, čím konkrétně se měl Mercedes provinit. Za ilegální zařízení může být každopádně považován už takový software, který svou činnost ukončí příliš brzy, případně se deaktivuje bez "rozumného důvodu". Auto tedy začne vypouštět větší množství emisí, než s aktivovaným softwarem.

Německý ministr dopravy Andreas Scheuer po jednání s šéfem Daimleru Dieterem Zetschem prohlásil, že koncern slíbil co nejrychlejší odstranění nepřípustného softwaru.

Zetchse uvedl, že Daimler již nalezl technické řešení pro úpravu softwaru. Dodal, že koncern by se tak měl podle jeho názoru vyhnout pokutě. Daimler také upozornil, že je stále nutné dořešit některé nevyjasněné právní otázky této kauzy.

Analytik Arndt Ellinghorst ze společnosti ISI podle agentury Reuters předpověděl, že náklady Daimleru na úpravu softwaru budou nižší než 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč).

Automobilové emise se dostaly do centra pozornosti v září 2015, kdy německý koncern Volkswagen v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku.

Mercedes-Benz má v České republice pouze několikaprocentní podíl na trhu s osobními vozy. Automobilka v tuzemsku v posledních letech vytrvale zvyšovala prodej - ze zhruba 1200 aut za rok 2004 na 8500 aut loni. Prodej za loňský rok však Mercedesu stačil pouze na dosažení tržního podílu 3,15 procenta.

V kategorii nákladních vozů je ale Mercedes-Benz na českém trhu jedničkou. Loni prodal 2178 nákladních aut, což byla více než pětina ze všech registrovaných nových nákladních vozů v Česku.

Související články

Témata
Avatar - white label
13. 6. 2018 11:16
Re: Mercedes nejásal nad EV tak musí být umravněn
>:-[] >:D :yes:
Avatar - Emel
13. 6. 2018 08:27
Re: Mercedes nejásal nad EV tak musí být umravněn
Třeba SONY.
12. 6. 2018 22:51
Re: Najdôležitejšia informácia
Hele hele, máme tady zastánce ekomafie........kdopak kdopak.......ozvěte se srabi.....
Avatar - CHerokee
12. 6. 2018 19:41
Re: Mercedes
>:D
12. 6. 2018 18:53
Re: Mercedes nejásal nad EV tak musí být umravněn
Naprostá většina evropských výrobců dlouhodobě s diesely podváděla. Jde v podstatě jen o to, na koho se to provalí a na koho ne. V automobilkách tiše sedí a doufají, že zrovna na ně neukážou. V klidu můžou být jen někteří asijští výrobci.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud