Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru Impreza Design Concept: Krása bude

18. 11. 2010 • 13:03
21
32
Zobrazit náhledy (21)
Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza
Subaru na autosalonu v Los Angeles prezentuje koncept, který je předobrazem nové Imprezy a zároveň ukázkou dalšího vývoje designu.

Nová studie Subaru Impreza Design Concept prezentuje další směřování designu Subaru, které je vyjádřeno novým firemním heslem Confidence in Motion. Studie je zatím jen záměrem, který ukazuje nová designová řešení japonské automobilky.

Přídi dominuje šestiúhelníková maska chladiče s tradičním leteckým motivem. Subaru experimentuje s členěním ve tvaru X, trojrozměrným pojetím designu a k tomu přidává nízké, zamračené projektorové světlomety.

Koncept rozvíjí tvary současné generace Legacy, proporce i jednotlivé linky jsou ale mnohem dynamičtější. Právě přední část, včetně nového tvarování kapoty motoru a rozšířených blatníků, by měla být vzorem pro návrh všech budoucích Subaru.

Z boku Subaru pracuje s linií střechy ve stylu kupé. Záď pak pracuje se stejnými principy jako příď – výrazně trojrozměrný charakter, členění do tvaru X a motiv šestiúhelníku. Zadní světla obsahují vrstvené diody, které dodávají jejich optice hloubku.

Interiér do značné míry rozvíjí styl současné Imprezy, ale sází na jednodušší rovné linie. Nad masivním středovým tunelem se nachází futuristické velkoplošné displeje s dotykovým ovládáním rádia, navigace a klimatizace.

Pod kapotou konceptu se nachází nový atmosférický boxer 2,0 litru s převodovkou CVT a permanentním pohonem všech kol. Jedná se o novou generaci zážehových motorů Subaru, která se v sériovém provedení poprvé objeví v Subaru Forester 2,5i modelového roku 2011.

Témata
19. 11. 2010 11:54
nový model
Mě osobně se ta studie vcelku líbí, ale spíš jako novou imprezu bych to viděl jako úplně nový model. Subaru má v modelové řadě ještě docela dost místa a Impreza by si asi měla zachovat trošku toho drsnějšího charakteru. Tato studie je úplně někde jinde.
19. 11. 2010 09:58
Áááách,
to je kráááása.
19. 11. 2010 08:33
Re: hm..
britvy vychazeji z modu radu let ... ;-)
19. 11. 2010 08:10
Přehnaná očekávání
Věřím, že někteří skalní a nebo i přející příznivci značky Subaru budou jásat radostí, ale..... Jak psal T613, koncepty jsou k na*írání fanoušků. Čistě subjektivně se mi koncept líbí, ale trochu mne děsí mohutnost, která sice funguje, ale jen a pouze v kombinaci s konceptovým obutím (cca 20"), ale reálně v sériovém provedení na sériových kolech dochází k výrazné disproporci, jejíž náznak lze vidět u Mondea a která se velmi výrazně projevuje třeba u současného Legacy. Co by fungovat opravdu mohlo je STI.
19. 11. 2010 07:57
Re: moc ulízané
No já nevim. Když se podívám na běžné Imprezy a Lancery kromě poslední generace, tak tam tvrdost a nádech nekompromisnosti nevidím vůbec. Ano, s poslední generací se toto u obou trochu zlepšilo.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku