Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru poodhaluje nové Legacy. Dostane obří displej jako Tesla

David Bureš David Bureš 2. 2. 2019 • 22:13
3
35
Japonská automobilka nás krátce před premiérou nechala nahlédnout do interiéru nového Subaru Legacy.

Subaru Legacy je sedan střední třídy, který se prodává již od roku 1989. U nás už se nějaký čas nenabízí, k dispozici je pouze prostřednictvím odvozeného zvýšeného kombi Outback. Dosavadní šestá generace se vyrábí už od roku 2014, a tak je čas na odhalení nástupce. Sedmou generaci Subaru Legacy uvidíme již za týden, ve čtvrtek 7. února na autosalonu v Chicagu.

Ještě předtím automobilka začala vůz odhalovat. Nechala nás nahlédnout do interiéru, kde se objevuje doslova obří, vertikálně orientovaný displej multimediálního systému, připomínající svými rozměry obdobné obrazovky ve vozech Tesla či Volvo. Zároveň si však Subaru uchovává klasické otočné ovladače pro nastavení rádia nebo několik konvenčních tlačítek po stranách obrazovky.

Subaru již poodhalilo také vzhled vozu, když zveřejnilo snímek, na němž je novinka částečně zahalena ve tmě. Část přídě včetně hlavního světlometu je však viditelná, díky čemuž víme, že Legacy v rámci mezigenerační výměny projde jen decentními designovými úpravami. Tvar světlometů i maska chladiče se zdají podobné dosavadnímu řešení z šesté generace.

Technický základ ale bude zcela nový. V útrobách se objeví nová globální platforma, známá již z Imprezy či XV, kterou do budoucna využijí všechny modely značky. Tato univerzální architektura byla vyvíjena primárně s ohledem na dva faktory, na zajištění co nejvyšší bezpečnosti a zachování skvělých jízdních vlastností, tak typických pro Subaru. Z toho důvodu je konstrukce tužší a zároveň má nižší těžiště.

Pod kapotou se očekává nasazení přeplňovaného čtyřválce o objemu 2,4 typu boxer, který se objevuje již v takřka pětimetrovém SUV Subaru Ascent, v němž je naladěn na 191 kW a 375 N.m. Kombinován bude výhradně s převodovkou CVT Lineartronic. To je každopádně špatná zpráva pro tradiční klientelu, protože podle všeho z nabídky vypadne 3,6litrový šestiválec z odcházející generace.

Zákazníci v Evropě to ale moc řešit nemusí, sedmá generace Subaru Legacy podle všeho na starý kontinent nezavítá. Takto velkým mainstreamovým sedanům se v Evropě zkrátka už tolik nedaří. V nabídce tu má nadále zůstat jen odvozený zvýšený kombík Outback, stejně jako dnes. I ten by se však během letošního roku mohl dočkat nové generace.

Související články

Témata
Avatar - Beefcake
4. 2. 2019 15:54
Re: Plejády
V EU mozno, ale v CZ, SK na to nemaju dostatocny kufor...
Avatar - feroj
4. 2. 2019 12:05
Re: Dizajn
tak ja mám našťastie s motorom aj prevodovkou >:D >:D
Ale pre istotu skontrolujem...
Avatar - white label
4. 2. 2019 00:38
Re: Dizajn
Reakce roku. :yes: ;-)
Avatar - white label
4. 2. 2019 00:25
Re: Dizajn
Podobně jako třeba "designově nepodbízivé" ženy, ty mají taky své (obvykle nepochopené, někdy až téměř neviditelné) kouzlo, a má to i své výhody, např. že ti je nikdo nezávidí a tím pádem ani nechce vzít, na druhou stranu, celý život na to budeš sám..., ani kamarádi ti nakonec zřejmě nepomohou. :-O ;-)
Avatar - white label
4. 2. 2019 00:11
Re: Legacy
Nové Porsche 911 (992) už umí déšť oznámit (kdyby ho náhodou někdo přehlédl), případně i přepnout na mód WET, ...Subaru jde v tomto ohledu ještě dál, prostě déšť vypne... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku