Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru přestane v Británii prodávat Imprezu a WRX STI, není o ně zájem

David Bureš David Bureš 16. 12. 2012 • 14:11
26
29
Zobrazit náhledy (26)
Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza Subaru Impreza
Na britském trhu bude možná ukončen i prodej modelu Legacy.

Japonská automobilka Subaru nebude od příštího roku prodávat ve Velké Británii modely Impreza a WRX STI. Britskému magazínu Auto Express to sdělil tiskový mluvčí Subaru.

Subaru přitom na letošním ženevském autosalonu představil evropské provedení nové generace Imprezy, tento automobil se v Japonsku prodává už od konce loňského roku.

Podle mluvčího automobilky však není v Británii dostatečný zájem o vozy, jako je Impreza. Proto se na britský trh nová generace Imprezy nedostane. O tom, zda auto v Británii prodávat, nebo ne, se údajně rozhodovalo celý rok.

Pro britský trh se nadále nepočítá ani s modelem WRX STI, alias vrcholnou verzí Imprezy, která se v posledních letech prodává jako samostatný model. Podle mluvčího Subaru se doprodají všechny uskladněné exempláře WRX STI, po jejich prodeji už na britské ostrovy nebudou dovezeny další kusy tohoto vozu.

Podle odhadu by zbývající WRX STI mohly být v závislosti na poptávce doprodány do začátku léta příštího roku.

„Subaru se soustředí na to, v čem je opravdu dobré, soustředíme se tedy na SUV a BRZ,“ tvrdí mluvčí automobilky. Nabídka se tedy omezí na sporťák BRZ, vyvíjený společně s Toyotou, crossovery XV a Outback a SUV Forester.

V příštím roce se v Británii bude prodávat ještě Legacy, je však otázkou, zda na trhu zůstane i v roce 2014. Mluvčí značky totiž říká, že nemůže potvrdit, co se s tímto modelem stane po konci roku 2013.

Letos svoji nabídku na britském trhu výrazně redukoval Renault, když zde přestal prodávat Lagunu, roadster Wind, MPV Modus, velké MPV Espace a osobní verze dodávek Kangoo a Traffic. Renault tímto krokem reagoval na pokles prodeje a slabší kurz britské libry.

Související články

Témata
17. 12. 2012 14:32
Re: Pochopitelně
Ten dovoz z Japonska tam fungoval vždy, tak třeba spoléhají na to.
17. 12. 2012 14:17
Re: Pochopitelně
s volantem vpravo. a to se vyplatí :yes:
17. 12. 2012 13:36
Re: Píši si další křížek
:yes:
17. 12. 2012 08:57
Pochopitelně
protože kdo tam chce STI, Evo, GT-R, nechá si ho dovézt jako šedivku přímo z Japonska a levněji.
16. 12. 2012 22:14
Re: Impreza je špecialitka ...
SUV ani "kváziterénne" verzie nechcem a také Legacy by sa dalo požiť na rodinu, ale za tie peniaze a náklady už radšej ten Mercedes C, lebo mne je štvorkolka úplne zbytočná ....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku