Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru Viziv na autosalonových fotografiích: přestanou být Plejády ošklivé?

Michal Fokt Michal Fokt 5. 3. 2013 • 03:25
14
7
Zobrazit náhledy (14)
Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru Subaru
Subaru nás seznamuje prostřednictvím studie crossoveru Viziv se svým novým designérským stylem, jenž by se opět měl pokusit skoncovat s pro značku typickou ošklivostí.

Zlí jazykové tvrdí, že Subaru dělá své auta nehezká zcela záměrně, aby odpudila tu část klientely, která by ke značce přišla jen kvůli designu. Japonci tak mají jistotu, že si vůz koupí jen ten, kdo doopravdy docení jejich technické kvality. Je to pochopitelně nadsázka, automobilky tvrdě bojují o každého zákazníka, nicméně vzhled opravdu není to, kvůli čemu byste měli Subaru chtít.

Jenže ani hezký koncept u Subatru bohužel není zárukou toho, že se to celé nezvrhne, vzpomeňte na opravdu pohledné a dravé Subaru Impreza Design Concept ...a jak to nakonec dopadlo. Ale nepropadejte depresi, Subaru to zkouší znova. V Ženevě dnes debutuje studie Viziv, která má představovat skutečně novou budoucnost značky.

Soudě podle některých detailů, jako je řešení blatníků, masky chladiče a van-braeckelovského přechodu blatníku do nárazníku se zdá, že jde o evoluci studie Hybrid Tourer Concept, ovšem o evoluci dost zásadní, což by mohlo naznačovat, že se design ubírá správným směrem. Sice bude asi vcelku nenápadný a usedlý, ale neměl by vysloveně odrazovat.

Viziv je vizí menšího kompaktního SUV s rozměry 4320 x 1900 x 1510 mm a rozvorem 2640 mm ve stylu Range Roveru Evoque s vizáží kupé, což je vůz, jenž by se reálně v portfoliu japonské značky mohl objevit, píseček třídveřových SUV podobného ražení je ale velmi malý, zvláště pak pro neprémiový brand, takže produkční verze dostane buď ještě pár dveří navíc nebo budou zachovány jen charakteristické rysy a tento menší sourozenec Foresteru bude transformován do praktičtější formy.

Je otázkou, zda auto staví na platformě Imprezy se symetrickým AWD nebo jestli i v tomto případě zafunguje koncernová spolupráce a na studii Viziv postavené SUV využije techniku Toyoty RAV4. Ať tak nebo tak, jisté každopádně je, že Subaru menší SUV pro další existenci velmi nutně potřebuje.

Jisté ovšem je, že dvacetipalcová kola studie pohání technika Hybrid SI-DRIVE, tvořená trošku netypicky dvoulitrovým dieselovým boxerem vpředu, dvěma elektromotory vzadu a převodovkou CVT. Zadní elektromotory pomáhají více, když dojde k natočení volantu, v přímém směru jsou upřednostňována přední kola, poháněná boxerem.


Související články

Témata
6. 3. 2013 08:58
Re: Klasika
To je na jednu stranu pro nás jako pro evropana - že je to hnusný. A evropa jak víme je pro subaru až druhořadý trh. Dizajn je dělán pro ameriku a Asii. Tam se líbí a tam se i prodává velmi dobře. To co prodá subaru v USA o tom si evropani mohou nechat jen zdát. ( 300 000 aut ročně ) ... BTW v evropě taky prodeje rostou a tak si manažeři dají 1 a 1 dohromady a dedukují, že jejich auta jsou krásná. BTW: Nové legacy v GT paketu(i bez), nový outback a XV jsou podle mě moc pěkná auta, Forester jsem naživo neviděl, ale jistě to bude taky pěkné.
5. 3. 2013 20:12
Re: Zajímavé
Presne tak. Najprv omamili svet Subaru Impreza Design Conceptom.
Pripomienka: [odkaz]
A stale ostali vyrabat karosarske kalfasy.
Avatar - autak
5. 3. 2013 19:48
Zajímavé
Concepty Subaru dělat umí.To jsme viděli s Conceptem Advanced Tourer, který by se mi líbil jako Legacy příští generace.Musí ovšem Subaru ty concepty využít naplno.Pokud z toho opravdu obtáhne jenom základní rysy taky je to prostě podle mě hodně málo.Nechápu čeho se ta značka bojí.Co se stane, když z conceptu udělá realitu?
Avatar - Bubáq
5. 3. 2013 19:39
Je to pokrok...
Rozhodně. Titulek článku je správný, tenhle prototyp vzbuzuje naději. Bohužel ale měli příliš mnoho nepovedených faceliftů a nových generací v úplně nedaleké minulosti, tak se obávám, že změna designu nastane až za dlouho...
Avatar - hattori_hanzo
5. 3. 2013 13:58
Odpověď
Podle toho co vidím na fotkách, zní odpověď zcela jasně - nepřestanou! 8-s
Články odjinud