Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Superbike Lotus C-01 míří pod aukční kladívko. Vzniklo jen 100 exemplářů!

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 7. 2019 • 16:44
16
Zobrazit náhledy (16)
Lotus C-01 Lotus C-01 Lotus C-01 Lotus C-01 Lotus C-01 Lotus C-01 Lotus C-01 Lotus C-01 Lotus C-01 Lotus C-01 Lotus C-01

Výjimečný motocykl Lotus C-01 se během automobilového týdne v kalifornském Monterey stane jednou z hlavních hvězd zde pořádané aukce společnosti Mecum Auctions.

Lotus C-01 je ojedinělým vstupem slavné britské značky do světa motocyklů, o němž se první informace objevily v létě roku 2013, aby mohl být na počátku roku následujícího odhalen jeho design i technika.

Za vývojem motocyklu Lotus C-01 nestáli přímo inženýři automobilky z Hethelu, ale německý automobilový závodní tým Kodewa ve spolupráci se společnosti Holzer Group, věnující se mimo jiné motoristickému sportu a tuningu. Britský Group Lotus poskytl svému německému partnerovi v podstatě jen licenci na jméno a svolení k jeho využití pro motocykl.

Základem tohoto jednostopého nositele jména Lotus je rám z titanu a karbonu, díky němuž se může C-01 pochlubit hmotností 181 kg. Vpřed jej žene kapalinou chlazený vidlicový dvouválec z KTM RC8 R, který z objemu 1195 cm3 poskytuje výkon okolo 147 kW (200 k), putující prostřednictvím šestistupňové převodovky na zadní kolo.

Design stroje, o němž například Güther Holzer, šéf Holzer Group, po zkušební jízdě prohlásil, že nabízí dokonalou rovnováhu mezi hrubou agresivní silou a dech beroucí ovladatelností, má na svědomí Daniel Simon, který je mimo jiné zodpovědný i za vzhled motorek pro sci-fi Tron:Legacy.

Při odhalení podoby motocyklu Lotus C-01 bylo uvedeno, že má vzniknout v exkluzivní sérii 100 exemplářů a k dispozici mělo být jen několik barevných variant, odkazujících i na klasické monoposty Lotus. Závodní tým Kodewa ovšem hodlal zájemcům o tento netradiční stroj poskytnout široké možnosti individualizace.

V současnosti je jeden Lotus C-01 v barvách Martini Racing zařazen do aukce společnosti Mecum Auctions, pořádané v kalifornském Monterey ve dnech od 15. do 17. srpna letošního roku. Tento stroj má být jedním z pouhých dvou na severoamerické půdě. Odhad sice není oficiálně uveden, ale očekává se, že tento motocykl může být vydražen za částku až kolem 450.000 amerických dolarů (zhruba 10.350.000 Kč).

Zdroj: Mecum Auction, Inc.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud