Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Svět aut naruby: Mini chystá malé elektrické MPV. Se jménem francouzské dodávky

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 6. 9. 2019 • 21:16
46
Zobrazit náhledy (46)
Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman Mini Rocketman

Značka Mini bude v příštích letech pracovat na svém nejpraktičtějším modelu vůbec. Malé elektrické MPV chce konkurovat třídě B i VW ID.3.

V posledních letech hovoříme o tom, že segment rodinných MPV je na ústupu, přičemž se o slovo stále více hlásí SUV a crossovery. To ale neznamená, že by pro některé automobilky nebyl úplně zajímavý. A možná pro takové, od kterých byste to nečekali.

Na svém malém MPV totiž pracuje značka Mini. Bude to rodinně založený elektromobil s větším a všestrannějším interiérem, než jaký dnes nabízí modely Clubman a Countryman. A jméno? Podle posledních informací Traveller. Nejde však o inspiraci francouzskou dodávkou Peugeot Traveller, ale historický odkaz na označení, které Mini používalo již v minulosti.

Základem vozu se stane modulární platforma FAAR mateřského BMW, která podporuje spalovací motory, plug-in hybridy i plně elektrické vozy. Očekává se, že nové malé MPV dorazí ve všech těchto verzích, přičemž ta poslední – Traveller SE - se přihlásí o slovo kolem roku 2023. Novinka by si tak mohla ukrojit zákazníky z různých spekter, od Mercedesu třídy B po Volkswagen ID.3.

Elektrická verze bude blízkým sourozencem nového BMW i3. Vyjma shodných nejmodernějších technologií očekáváme také dojezd okolo 400 kilometrů. Kromě nástupců modelů Clubman a Countryman pracuje Mini na dalších dvou modelech, které dorazí před koncem roku 2023. Jedním z nich je rovněž maličký vůz Rocketman, který se konečně dočká sériové produkce. Pomoci s nárůstem prodejů má kromě jiného i nová kooperace s čínskou společností Great Wall Motors.

Ve videu přiloženém níže si můžete připomenout představení elektrického miníka Mini Cooperu SE...

video

Mé příští auto bude pohánět...
 • Benzin
  47,6%
 • Nafta
  32,3%
 • Elektřina
  15,8%
 • Jiná alternativa
  4,3%
Děkujeme za váš hlas.
Celkem hlasovalo 6835 čtenářů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku