Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Takto se rodil zápis Jaguaru do Guinnessovy knihy rekordů

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 24. 7. 2017 • 04:15
14
2
Zobrazit náhledy (14)
Jaguar E-Pace Jaguar E-Pace Jaguar E-Pace Jaguar E-Pace Jaguar E-Pace Jaguar E-Pace Jaguar E-Pace Jaguar E-Pace Jaguar E-Pace
Automobilka Jaguar uvádí nová SUV ve velkém stylu. Oba modely z této kategorie už na svém kontě mají světový rekord. Podívejte se, co vše bylo potřeba pro jeho realizaci u modelu E-Pace.

V září 2015 odhalila britská automobilka své první SUV F-Pace a s ním i zápis do Guinnesovy knihy rekordů. Kaskadér Terry Grant usedl do jednoho z prvních kousků a vyrazil v něm vstříc 19,08 metrů vysoké smyčce, kterou s Jaguarem úspěšně zdolal.

O téměř dva roky později přiváží Britové na trh další SUV, tentokrát kompaktnějších proporcí. A co by to bylo za premiéru, kdyby se při ní Jaguar znovu nepokusil o nějaký ten světový unikát? Hlavní slovo měl opět Grant, jenž tentokrát usedl do modelu E-Pace a zkusil skok s otočkou o 270 stupňů. Opět úspěšně!

Od premiéry modelu i videa mapujícího rekord již uběhlo několik dní. Nyní Jaguar vypustil do světa „making of“, ve kterém odhaluje, jak probíhaly samotné přípravy. Všechno začalo prvními nákresy a počítačovými simulacemi. Následně se přešlo na první pokusy v praxi, které probíhaly v jakémsi skákacím hradu v Santa Pod.

„Pojedu rychle,“ popisuje kaskadér ještě před závěrečným pokusem. „Nechci tam jen sedět a být pouhým pasažérem. Chci ten moment skutečně ovládnout,“ dodal a vydal se vstříc rekordní jízdě. Veřejnost již spekuluje, jak asi Jaguar uvede své další SUV. Mnohým se líbí nápad, že Granta při pokusu o další rekord rovnou vystřelí na Měsíc…

Související články

Témata
Avatar - fostek
24. 7. 2017 15:16
Kolmane, Mičko, Guinnessi i Jaguare
tady je ten skok z roku 1972
[odkaz]

Kolmane, takovej youtubovej čuchač jako ty by to měl umět najít a nemlet (opět) ho...na
Avatar - fostek
24. 7. 2017 15:06
Proboha ACZ
to jste na tom tak, že Kolman tady musí papouškovat pár dní starej článek vod Mičky?
[odkaz]
a jinak moje reakce pasuje i na tento derivát článku

Tohle se dělá víc jak 40 let jinak.
Jeden v odkaze
[odkaz]
A z několika zdrojů je potvrzeno, že toto byl skutečně kaskadérský kousek, ne filmový trik.
Indickej pohrobek aristokratické britské značky dokazuje, že dokáže to, co se dělá téměř půl století s AMC Hornetem. Akorát na to potřebuje měsíce příprav...smutný.

Jinak úplně první byl Jay Milligan v roce 1972 shodou okolností s AMC (ale Javelinem). Tak by mě zajímalo, za co maj ten certifikát. ...že von je to ten za nej loop s tím větším Jagem....pane Mička

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku