Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra dodá vozidla řady Phoenix pro izraelské hasiče

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 23. 5. 2019 • 01:34

Kopřivnická automobilka připraví pro Izrael celkem dvanáct nových hasičských vozidel na základech modelové řady Phoenix. Dodání těchto vozidel je plánováno na přelom let 2019 a 2020.

Společnost Tatra Trucks a.s. získala koncem dubna letošního roku od organizace IFARA (Israeli Firefighting And Rescue Authority) zakázku na dodávku celkem dvanácti hasičských speciálů. Jedná se o osm kusů cisternových stříkaček CAS 30 na podvozku modelové řady Phoenix s konfigurací náprav 4x4 a čtyři vozidla stejné modelové řady v provedení 6x6 určená pro převoz hasičských kontejnerů.

„Dodávka hasičských speciálů do Izraele je pro naši společnost významnou událostí, jelikož je historicky první dodávkou našich vozidel pro tamní záchranné složky," řekl o zakázce Petr Rusek, předseda představenstva společnosti Tatra Trucks a.s.

Předání hasičských vozidel izraelskému zákazníkovi se má uskutečnit koncem tohoto a začátkem příštího roku. Zakázka má hodnotu řádově 100 milionů korun a její součástí je i školení izraelských hasičů na obsluhu vozidel i hasičských nástaveb, které proběhne v Izraeli.

Vozidla CAS 30 Tatra Phoenix 4x4 mají být osazena motory o výkonu 300 kW a plně automatickou převodovkou Allison. Výrobcem speciálních hasičských nástaveb je společnost THT Polička, tradiční partner kopřivnické automobilky v této oblasti. Cisterny budou mít kapacitu tři tisíce litrů vody a 300 litrů pěnidla.

S ohledem na náročné podmínky, v nichž mají být tato vozidlo v Izraeli používána, mají být vybavena ochranou důležité elektroinstalace a vzduchotechniky proti prohoření a systémem vodních trysek na podvozcích. Vozy pro přepravu kontejnerů s konfigurací náprav 6x6 dostanou stejný motor a automatizovanou převodovku ZF Traxon.

Dodání dvanácti vozidel nemusí spolupráce kopřivnické automobilky s izraelskými hasiči skončit. IFARA totiž do budoucna plánuje systémovou obměnu vozového parku, což by mohlo znamenat dodávky až desítek vozů ročně, na kterých by se společnost Tatra Trucks a.s. ráda podílela.

Zdroj: Tatra Trucks a.s.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku